Google uvádí systém pro lokalizaci a monitorování zaměstnanců Google Maps Coordinate

27. 6. 2012 | Michl Petr
Monitorujte své zaměstnance a koordinujte jejich práci s novým systémem Googlu.

Google nabízí monitorování zaměstnanců a jejich koordinaci, představuje nový nástroj Google Maps Coordinate. Existuje mnoho odvětví, která mají zaměstnance v terénu, přičemž jim jsou přidělovány zakázky podle aktuální potřeby. Často se jedná o servisní techniky, ale některé společnosti pružně reagují vysláním obchodního zástupce i na základě předběžné poptávky. Přesně v těchto případech se může hodit systém, který nalezne podle GPS nejbližšího pracovníka a zakázku mu přidělí. Ten pak může průběžně informovat o jejím plnění.

 

Google Maps Coordinate (GMC) má pochopitelně desktopovou správu a podobu mobilní aplikace pro zaměstnance v terénu. Ti mohou:

  • Sdílet svoji polohu: K tomu jsou využívány Google Maps. Neměl by být prý problém ani lokalizovat zaměstnance uvnitř budov s pomocí Google Indoor Maps (týká se pouze vybraných měst v USA, Švýcarsku a Japonsku).
  • Nahrávat data: Týká se především povahy úkolu a míry jejího splnění. GMC dovoluje přizpůsobit kategorie, které zaměstnanci potřebují.

Dispečer v kanceláři může:

  • Vytvářet týmy: Může přidávat členy jednotlivých GMC týmů a sledovat jejich polohu na mapě. Google uvádí příklad různých týmů elektrikářů pro opravu v domácnosti a pro údržbu veřejného elektrického vedení.
  • Řídit jednotlivé úkoly: Lze jednoduše zadávat úkoly nejbližším a nejkompetentnějším osobám v okolí.
  • Zhlédnout lokace zaměstnanců a jejich splněné úkoly: Systém by měl poskytnout data pro dělání zodpovědných rozhodnutí dle potřebnosti jedinců v určitých lokacích. Týmy a jejich vykonanou práce lze na mapě lehce vizualizovat.


Funkčnost Google Maps Coordinate je ilustrována videem pojednávajícím o opravě větrné elektrárny.

 

Samotná idea na vytvoření podobného systému přišla dle vyjádření produktového manažera Googlu, Dana Chu, pro portál Techcrunch z toho, že některé firmy už využívaly ve svém podnikání GPS souřadnice a Google Maps samy od sebe.

GMC by měl být dostupný od 1. září za cenu 15 dolarů za jednoho zaměstnance v systému měsíčně. Má mít API umožňující integraci s většinou firemních informačních systémů.

 

Zdroje: google-latlong.blogspot.cz, www.techcrunch.com, www.mashable.com 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace YouTube
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.