Google ve svém vyhledávači u některý dotazů vůbec neukazuje přehled stránek. Rovnou odpoví sám

16. 3. 2018 | Petr Michl

Má uživatelům vůbec smysl ukazovat výsledky vyhledávání, když dokážete zodpovědět dotaz sami? Google ho v tom nevidí, u jednoduchých vyhledávacích dotazů proto přehled stránek seřazený dle relevantnosti k zadané query vůbec nenabídne.

Když například napíšete do vyhledávácího políčka „time in Chicago“, objeví se rovnou výsledek s potlačeným přehledem webů (funguje i na „čas v Chicago“, nefunguje na „čas v Chicagu“ nebo lokace mimo USA, pozn. red.). Lidé ho mají nicméně možnost vyvolat kliknutím na tlačítko „Zobrazit všechny výsledky“ / „Show search results“.

V českém prostředí plně funguje toto potlačení u matematických úloh. Google vám nebude ukazovat weby s online kalkulačkami, má vlastní.

Potlačení je pak přítomné i u anglického zadání dotazu na převod nějaké hodnoty z metrického měrného systému na imperiální nebo naopak .

Danny Sullivan z Googlu vysvětlil na Twitteru, že se jedná o aktuální test: 

„U kalkulačky, převodníku jednotek a místního času experimentujeme s kondenzovaným zobrazením, abychom urychlili čas načítání. Lidé, kteří vyhledávají tyto nástroje, zřídka využívají celkové výsledky. Pro ty, co je chtějí, ale budou výsledky k dispozici po kliknutí na tlačítko „Zobrazit všechny výsledky“.“ 

Časy, kdy vytvořit web s chytrým nástrojem, který odpovídá třeba i na triviální, ale častý dotaz, mohl přinést jeho tvůrci při nasazení reklamy slušné živobytí, jsou už nenávratně pryč. Dlouhodobou mantrou Googlu je doručit hledajícím co nejrychlejší a nejpřesnější odpověď. Předvedené ukázky jsou zatím velmi omezené, schopnost pokrýt další agendu ale Google má a lze předpokládat, že hodlá tento způsob (ne)zobrazení výsledků do budoucna rozšířit.

Štítky dokumentu: SEO
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.