Google vyráží do boje s novou čtečkou, konkuruje Kindlu

18. 7. 2011 | BVo
Na oficiálním blogu představil Google první čtečku elektronických knih s přístupem k nákupu v online obchodu Google eBooks.

Na oficiálním blogu představil Google první čtečku elektronických knih s přístupem k nákupu v online obchodu Google eBooks.

Čtečku s názvem iRiver Story HD, která se může chlubit velmi vysokým rozlišením (1024x768 bodů), dodává na americký trh společnost iRiver. V prodeji je od 17. července v síti obchodů Target a také v eshopu target.com.

iRiver Story HD se bude prodávat za 139.99 USD, tedy za podobnou cenu jako konkurenční Amazon Kindle, kterému se svým vzhledem nápadně podobá. Na rozdíl od Amazon Kindle 3 bude pouze v bílém provedení.

Čtečka s šestipalcovou úhlopříčkou je vybavená WiFi připojením k internetu a nabízí kapacitu 2 GB. Majitel si ji však může rozšířit pomocí paměťových karet SD až o dalších 32 GB.

Výdrž baterie udávaná výrobcem slibuje až 14 000 otočení stránek neboli překreslení displeje.

Vedle přímého přístupu do systému Google eBooks nebude chybět ani podpora klasických formátů EPUB, PDF, FB2 či DJVU. Story HD by si měla také poradit s formáty MS Office a s obrázky v JPG, BMP, PNG a GIF. Stejně jako u Kindlu si bude moci uživatel kupovat knihy přímo ze čtečky.

V Česku je služba Google eBooks zatím nedostupná a je oficiálně k dispozici pouze ve Spojených státech. Firma i nadále tají, kdy plánuje zamířit přes oceán na lokální trhy.

Více informací najdete na oficiálním blogu Googlu. 
 

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: