Google získal společnost, která vyvinula 3D plochu

3. 5. 2010 | ILE
Wellington Financial oznámil, že Google získal společnost BumpTop, která vynikla zejména vývojem 3D plochy operačních systémů. Její přístup měl plochu více přiblížit běžnému uživateli a kompletně ji "devirtualizovat". Výsledkem tak bylo 3D prostředí, ve kterém šlo s ikonami zacházet jako se skutečnými předměty, na které platí fyzikální zákony.

BumpTop

Wellington Financial oznámil, že Google získal společnost BumpTop, která vynikla zejména vývojem 3D plochy operačních systémů. Její přístup měl plochu více přiblížit běžnému uživateli a kompletně ji "devirtualizovat". Výsledkem tak bylo 3D prostředí, ve kterém šlo s ikonami zacházet jako se skutečnými předměty, na které platí fyzikální zákony. Jejich seskupování a přemisťování se skutečně podobá skutečné práci s dokumenty a předměty na desce pracovního stolu.
A na co je podobná technologie Googlu? Někteří novináři v akvizici vidí sbírání náskoku Googlu před příchodem 3D zobrazovacích technologií do operačních systémů, jiní předpokládají, že 3D plocha nalezne své využití zejména v operačním systému Android.
Služba BumpTop byla nabízena od roku 2007 pro PC, od roku 2009 pro MAC. Jejím odkoupením je prodej obou produktů k 1. červnu ukončen.

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: