Google zvyšuje ranking zabezpečeným „HTTPS stránkám"

8. 8. 2014 | Petr Michl

Google chce více podpořit bezpečnost internetu. Jednou z cest, jak tohoto nesnadného úkolu dosáhnout, je zvýhodňování bezpečnějších stránek při určování pořadí jejich zobrazení při vyhledávání. Stránky začínající HTTPS (namísto standardního HTTP) jsou zabezpečené pomocí protokolu SSL a Google prozradil, že je už nyní při určování rankingu zvýhodňuje. Algoritmus určující ranking zahrnuje samozřejmě celou řadu faktorů, zabezpečení stránky SSL protokolem má prý vliv jen na zhruba 1 % globálních vyhledávacích dotazů. Google prý ovšem uvažuje o tom, že podíl tohoto aspektu na celkovém rankingu zvýší. Chtějí tím prý „povzbudit majitele stránek k přechodu z HTTP na HTTPS, aby byl internet pro každého bezpečnějším místem".


Zdroj: www.searchengineland.com


Google k doporučované změně vydal i tuto sadu tipů:

• Rozhodněte se, jaký typ certifkátu potřebujete (single, multi-domain, wildcard)

• Používejte 2048-bit key ceritifikáty

• Používejte protokolově relativní URL pro všechny další domény

• Neblokujte HTTPS stránky proti textovým robotům

• Umožněte indexaci stránek vyhledávači, kdekoliv je to možné. Vyhněte se meta tagům zabraňujícím indexaci roboty.

Sílu Googlu není třeba podceňovat a je dost pravděpodobné, že tento příslib výraznějšího pozitivního zohlednění stránek se zabezpečeným protokolem způsobí velkou vlnu přechodu z HTTP na HTTPS. Může ale také vyvolat nevoli kvůli vyšším nákladům či prodloužení načítacích časů webů. Na SearchEngineLand také upozorňují, že je dost dobře možné, že tato změna může mít navzdory slibům Googlu negativní dopady na SEO minimálně v krátkodobém horizontu.

Zdroj: SearchEngineLand

Štítky dokumentu: SEO
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.