Hedepy nabízí psychologickou pomoc všem, kteří trpí úzkostí z války na Ukrajině

2. 3. 2022 | redakce
Online terapie Hedepy nabízí 30 minut konzultace s terapeutem zdarma všem, kteří cítí, že to v souvislosti s válkou na Ukrajině potřebují. O pomoc může požádat kdokoli, kdo mluví česky, slovensky, anglicky, rumunsky, polsky či italsky.


Zdroj: Hedepy

Hedepy, platforma pro online terapie, mobilizuje své síly a nabízí krizovou intervenci zdarma v šesti světových jazycích. Využít ji může každý, kdo má potíže zahnat obavy či úzkost v souvislosti s aktuální situací na Ukrajině.

„Současná situace nás všechny zasáhla. Naši blízcí, naši kolegové i my sami jsme pocítili, jaký dopad mohou mít tyto události na náš mentální stav, ačkoli sami nejsme v bezprostředním nebezpečí. Proto jsme se rozhodli nabídnout 30 minut konzultace s terapeutem zdarma všem, kteří cítí, že to potřebují,” vysvětluje CEO Hedepy, Lukáš Krčil, a dodává:

 „Rád bych ještě dodal, že není co si vyčítat, jakkoli silná negativní reakce v tak extrémní situaci je naprosto normální.” O pomoc může požádat kdokoli, kdo mluví česky, slovensky, anglicky, rumunsky, polsky či italsky. Svůj čas bez nároku na odměnu již nabídlo více než dvacet terapeutů, a další stále přibývají.

K zmíněné terapii se můžete přihlásit přes tento odkaz.  

Kromě toho přišlo Hedepy ještě s jednou formou pomoci. Ve čtvrtek 3. 3. proběhne od 12:30 krizový webinář zdarma, který povedou terapeutky Barbora Rodi a Pavlína Rasochová.

„Webinář je určen všem, kteří se necítí úplně komfortně, ale zatím se jim z jakéhokoli důvodu nechce volat terapeutovi. Naše terapeutky se budou věnovat konkrétním tipům, jak zachovat v aktuální situaci chladnou hlavu a pracovat se svými emocemi, a také dotazům od lidí,” popisuje Lukáš Krčil.

Webinář bude možné zhlédnout na tomto odkazu.

Kam dál? 

Online terapie Hedepy spustila loni v dubnu kampaň, v níž mluví stand-up komička Adéla Elbel, herečka Alena Doláková a moderátor Jiří Rostecký o své zkušenosti s terapií a přibližují, jak jim sezení pomohla. Mají povzbudit desetinu Čechů, kteří mají psychické potíže, ale dosud nevyhledali odbornou pomoc. 

Štítky dokumentu: E-Commerce Startup
Sdílejte tento článek:
Podobné články: