Hedgeový fond založený na Twitteru je otevřen!

18. 5. 2011 | KuL
Londýnská investiční společnost Derwent Capital Markets, která se dlouhou dobu honosí tím, že je prvním hedgeovým fondem založeným na médiích, otevřela své dveře.

Londýnská investiční společnost Derwent Capital Markets, která se dlouhou dobu honosí tím, že je prvním hedgeovým fondem založeným na médiích, otevřela své dveře. Hedgeový fond, který čítá 25 milionů liber, zakládá své investice na analýze 10% z 10 milionů „tweetů“, které jsou společnosti denně zasílány. Ještě před tím než firma učiní sázky, provede analýzu nálady a obsahu těchto „tweetů“. Derwent se může stát první butikovou investicí, která bude naplňovat tento přístup. Nápad využívat informace získané ze sociálních sítí jako předpověď pro dění na trhu akcií není nová.

Tři studenti informatiky na Cornellově univerzitě v Ithace - Johan Bollen, Huina Mao a Xiao-Jun Zeng vytvořili studii, v níž přišli na to, že monitorování nálady v „tweetech“ bylo v 87.8% přesné v předpovídání konečných hodnot denních vzestupů a pádů Dow Jones Industrial Average. Financial Times také oznámil, že fond založený v Japonsku bude zakládat své investice na náladě (sentiment) zjištěné při analýze blogů.

Zdroj informací a fotografie: www.mashable.com
 

Štítky dokumentu: Twitter

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: