Hennessy dokončilo své třídílné ságu Odyssey pod taktovkou oscarového režiséra Damiena Chazella

13. 10. 2023 | Kristýna Vozková
Poslední spot z třídílné odysey značky koňaku Hennessy režíroval oscarový Damien Chazell a je průletem života umělce i mnoha světovými metropolemi. Poznáte, kde v Praze se natáčel?

 

Značka Hennessy představila třetí a poslední díl své třídílné ságy Odyssey, tentokrát režírovaný oscarovým Damienem Chazellem (Whiplash, La La Land). Sedmiminutový spot s poetickým názvem Life Is the Greatest Odyssey je inspirovaný myšlenkou, že každá kapka Hennessy XO je odyseou a bere diváka na pouť napříč časem a vzpomínkami jednoho nejmenovaného umělce.

Jeho cesta začíná na náměstí před Stavovským divadlem v Praze. S rozpaky ve tváři sleduje obří kamennou repliku své vlastní hlavy ležící uprostřed prostranství. Po chvíli přemítání se vmísí do plynoucího davu lidí a fascinovaně se rozhlíží kolem sebe. Prahu střídají další světové metropole. On kráčí se svým pouzdrem na violoncello na zádech a sleduje mladší verze sebe samého během důležitých i zdánlivě nepodstatných životních okamžiků. S každým dalším zážitkem se na jeho pouzdru objevují nové samolepky. Jedna z cest vede do baru, kde umělce okouzlí mladá spisovatelka píšící do bloku starým plnícím perem, majíc sklenku Hennessy položenou na svém stolku. On jí při snaze o seznámení zmáčí poznámky svým vlastním koňakem. Jejich oči se setkají, chvíli na sebe hledí a vzápětí se začnou oba smát. 

V tuto chvíli se příběh mění. Divák už nesleduje putování světem, ale zpoza oken společně s naším hudebníkem pozoruje životní osudy páru až do chvíle, kdy výrazně starší verze obou sedí u stolu s šálkem čaje. Zde se scéna přesouvá k potemnělému břehu řeky, kde dlouhý průvod se zapálenými svíčkami následuje naše hlavní hrdiny. Vidíme v něm lidi, se kterými se hudebník během svého putování životem setkal. Dav zůstává stát a on se svou životní láskou vystupují z kruhu světla a nechávají se pohltit tmou. 

Následuje poslední scéna, ve které se čerň pozvolna mění v jantarovou barvu Hennessy ve sklence, kterou drží hlavní protagonista v ruce. Sedí na gauči, jeho milovaná žena mu leží na klíně a divák má možnost zahlédnout v jeho domově střípky ze všech důležitých vzpomínek, jako třeba poznámky polité koňakem z jejich první schůzky. A jemu po tváři pomalu stéká slza. „Každá kapka je odysea,“ objeví se v samotném závěru spotu, kdy scenérii vystřídá elegantní láhev koňaku.

Hudební podkres k melancholickému spotu složil skladatel Justin Hurwitz, se kterým Chazell pravidelně spolupracuje na svých projektech. Je mimo jiné držitelem dvou Oscarů za nejlepší hudbu a píseň pro snímek La La Land. Společně tak ve velkém stylu zakončili ságu, na které značka Hennessy pracuje již od roku 2016. Na microsite věnované dojemnému životnímu příběhu umělce můžete nahlédnout do zákulisí natáčení a přečíst si také pár slov od samotného režiséra, který trefně poznamenává, že i ta největší maličkost může spustit celou odyseu myšlenek a vzpomínek. „Doufám, že to, čím jsme si prošli a kde nakonec náš příběh zakončíme, přiměje diváka, aby se zamyslel nad vlastním životem, zamyslel se nad svými vlastními vzpomínkami,“ uvádí Chazelle.„Tyto malé momenty, které ve filmech často přeskakujeme, jsou stejně zásadní, jako ty velké. Koneckonců, všechny životy jsou výjimečné,” dodává.

Life Is the Greatest Odyssey navazuje na dva předchozí krátké filmy. První z nich představil v roce 2016 režisér Nicolas Winding Refn, který využil jednotlivé degustační noty, popsané v Hennessy's Comité de Dégustation pro přiblížení chuti Hennessy X.O: Sweet Notes, Rising Heat, Spicy Edge, Flowing Flame, Chocolate Lull, Wood Crunches a Infinite Echo. Hudbu ke spotu složil bývalý člen Red Hot Chilli Peppers, Cliff Martinez.

Ve stejném duchu se nesl i film režiséra Ridleyho Scotta z roku 2019. Ten z jednotlivých chutí Hennessy vytvořil imaginární světy, které cestovatel poznává a prozkoumává stejně jako chuť Hennessy. 

 

Zdroje: HennessyMuse by ClioAds of the World 

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: