Hlavní představitelé světa internetu varují před cenzurou

26. 5. 2011 | SLoN
Na summitu v Paříži se objevily dva rozdílné úhly pohledu na budoucnost internetu. Sarkozy volá po limitech, Google a Amazon po snížení angažovanosti vlády.

Hlavní představitelé mocných společností, institucí a internetových médií z celého světa přijeli 24. května na dvoudenní setkání do Paříže na pozvání francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Hlavními tématy summitu byla zákonná omezení internetu. Hlavy společností Google, Facebook a Microsoft na setkání diskutovaly o budoucnosti internetu.

Na summitu se objevily dva rozdílné úhly pohledu na budoucnost internetu. První přístup podporují společnosti Google a Amazon, které chtějí snížit angažovanost vlády v roli pozorovatele internetu. Rozdílný přístup zastává například francouzský prezident Nicolas Sarkozy, který prohlásil: „ Internet je novou hranicí, územím, které je třeba dobýt. Ale nesmí to být divoký západ. Nesmí to být místo, kde neexistují zákony, kde mohou lidé drancovat umělecká díla bez jakýchkoli limitů.“

Představitelé firem však odmítali vládní cenzuru v řadě zemí světa a vyspělé země upozornili, že jejich plíživě zaváděná regulační omezení budou stejně obcházena. Představitelé internetového sektoru své názory představí hlavám zemí skupiny G8 na jejich čtvrtečním a pátečním summitu.
 

Štítky dokumentu: Facebook Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: