Hranolky nestačí! Burger King přidává k menu pytel syrových brambor

3. 2. 2021 | Barbora Vičarová
Pobočka francouzského fastfoodového řetězce se rozhodla přidávat zákazníkům k menu poměrně netypický dárek. Kilový pytel brambor má pomoci farmářům a poukázat na důležitost lokálního zemědělství.

Většina zákazníků Burger Kingu by jako extra dárek navíc čekala třeba pytlík hranolek, francouzská pobočka se ale v rámci marketingového tahu rozhodla, že bude brambory podávat ještě za syrova. Společně s pařížskou agenturou Buzzman totiž připravila aktivitu na podporu lokálních zemědělců, kterým klesl odběr brambor v důsledku uzavření restaurací během pandemie.

Fastfoodový řetězec se rozhodl nakoupit od lokálních dodavatelů o 200 tun brambor více a od 2. února daruje každému, kdo se občerství v drive-thru, kilový pytel brambor s originálním vzkazem: 

„Poté, co byly uzavřeny restaurace ve Francii, se spousta farmářů dostává do problémů s prodejem svých plodin. Mezi nimi jsou třeba pěstitelé brambor, kterým zbývá velká část úrody, kterou nemohou prodat. Rozhodli jsme se jim pomoci a nakoupili jsme 200 tun brambor, které budeme po kile dávat každému, kdo od 2. února navštíví naše drive-thru. A vy můžete pomoci také: stačí si dát předsevzetí, že v roce 2021 budete kupovat brambory. Hranolky, bramborová kaše, bramboráky – řekněte ano všem úpravám! A pojďme společně udělat rok 2021 dobrým rokem!"

Celá aktivita se okamžitě stala virální a obletěla sociální sítě, ale doprovodila ji i printová kampaň, která se objevila třeba v populárních francouzském médiu Le Journal du Dimanche. 

Kam dál?

Není to poprvé, co francouzský Burger King pomáhá lokálním podnikatelům. Už loni propůjčil svůj Instagram malým restauracím, aby je podpořil v těžkých covidových časech.

 

Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.