IKEA přichází s kouzelnou reklamou na Vánoce ve výtahu

19. 11. 2018 | Petr Michl
Když je ten výtah v obchodním domě IKEA a máte zrovna nakoupeno, můžete si to užít i v něm.Vánoční reklamy jsou velmi těžká disciplína. Pořád se motáte kolem stejných motivů štěstí ze shledání s rodinou, radosti ze společných momentů, rozbalování dárků pod stromečkem a někde do toho musíte napasovat produkt. Ideálně tak, aby to nebylo zcela prvoplánovité. Italská pobočka IKEA přišla ovšem i tak s něčím originálním: s Vánoci ve výtahu.

V reklamě, za níž stojí kreativně DDB Italy a produkčně společnost Mercurio, uvíznou dva cizí muži v klasickém velkém výtahu, který můžete potkat i v českých pobočkách řetězce s nábytkem. A vzhledem k tomu, že je velký jako pokoj a oni mají své modré tašky již napěchované bytovými doplňky, je to nemusí tolik mrzet.

S vyzdobeným výtahem pak zvládnou lépe i jinak stresující momenty a muži si dokonce rozdají dárky. Předvánoční nákupy jsou pro mnoho lidí strašákem, chytrým podprahovým poselstvím této reklamy ale je, že v IKEA si to můžete užít i v tuto dobu.

Zdroje: YouMark.itIKEA Italia

Kam dál? Méně legrace, ale o poznání více dojetí, najdete v našem dalším vánočním reklamním oblíbenci, spotu řetězce John Lewis, který na Vánoce spojil síly s Eltonem Johnem a jeho pianem.

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.