IKEA vytvořila pokoj jako lezeckou stěnu

15. 9. 2014 | Petr Michl
Marketing IKEA opět září. Švédský nábytkářský řetězec k otevření třicáté pobočky ve Francii postavil na ulici vertikálně celý byt a udělal z něj lezeckou stěnu.

Pohovky a židle na stěnách můžete v obchodních domech IKEA vídat celkem běžně. Tentokrát to ale švédský nábytkářský řetězec dotáhl ještě dál. V rámci propagace otevření třicáté pobočky ve Francii postavil na ulici vertikálně celý byt a udělal z něj lezeckou stěnu.

Instalace byla realizována ve městě Clermont - Ferrand s pomocí marketingové agentury Uni Bene. Stěna je vysoká 9 a široká 10 metrů. Lidé si u ní mohou od profesionálů půjčit sedáky a zkusit si skutečně mezi kusy nábytku zalézt.

K dispozici jsou proto klasické chyty, jaké jsou běžnou součástí lezeckých stěn. Jsou tu ovšem výhody navíc. Pokud vás výstup unaví, můžete třeba v jeho půlce zastavit a odpočinout si na křesle či rozbít byvak na posteli nebo skříni.IKEA v poslední době marketingově září. Nedávno jsme psali o její nabídce přespání v australské pobočce v Sydney na portálu AirBnb. Povedlo se také propagační video k novému katalogu, které stylem představení technologických gadgetů současnosti úkázalo, že papír je papír. Podívat se na to můžete v článku Zažijte sílu knihy! IKEA si dobírá Apple v nové virální reklamě.

Zdroj: Piwee.net, Ubi Bene


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: