Infografika: 10 let Facebooku

21. 1. 2014 | Petr Michl

Facebook oslaví v únoru 10 let od svého založení. Při té příležitosti vytvořila irská agentura DPFOC infografiku zachycující historii největšího sociálního média dneška ve stylu Timeline. Dnešní statistiky lze označit za ohromující. Na FB je více než 1,1 miliardy aktivních uživatelů, z toho 680 milionů uživatelů mobilních. Průměrná doba návštěvy trvá 20 minut. Facebookových stránek je více než 50 milionů. A asi nejpřekvapivějším údajem je, že 1 z 5 stránek prohlédnutých uživateli internetu je na Facebooku.

Při konfrontaci s těmito statistikami člověk lehce zapomene na to, že v únoru 2004 byl Facebook zakládán jako studentská síť na Harvardu. Doména Facebook.com byla koupena až o rok později, a to za 200 tisíc dolarů. Předtím sociální médium fungovalo na adrese  thefacebook.com. V té době mělo 6 milionů uživatelů.

Like tlačítko bylo uvedené až v roce 2009. Je třeba připomenout i to, že Timeline byla uvedena již v září 2011. Po dlouhém „zkušebním období" se stala povinnou až na začátku roku 2012.

Velký vývoj zaznamenaly i příjmy Facebooku. V uplynulém roce údajně přesahovaly 5 miliard dolarů. Velmi dlouhou dobu byl ovšem Facebook úspěšný projekt s velkou masou uživatelů, kterou nedokázal pořádně zpeněžit. V roce 2009 činily jeho příjmy 777 milionů dolarů.

Kolik účtů je zhruba falešných? Nejčastější odhady mluví o 10 %. Existuje ale i 45 milionů duplicitních účtů a zhruba 23 milionů osobních profilů bylo založeno de facto omylem namísto vhodnějších formátů typu stránky, skupiny atd. V současnosti by mělo být na Facebooku již 30 milionů mrtvých duší, lidí kteří již zemřeli se založeným FB účtem.

Kompletní infografiku si prohlédněte níže:

Zdroj: InsideFacebook

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: