Infografika: Jak generace X, Y a Z sledují video obsah

29. 3. 2017 | Milada Zemanová
Jak se odlišují oblíbená videa na YouTube dle věku diváků? Téměř všichni milují produktové recenze, generace X ale nechápe unboxing videa a vlogy.

YouTube má na celém světě více než miliardu uživatelů a jejich divácké preference se značně různí. Studie portálu Influenster ukazuje, jak moc se liší dle jejich věku.

Influenster provedl průzkum s téměř 8 500 uživateli, aby zjistil, jaké mají zvyky při sledování videí, a jaké mají způsoby chování. „Když dojde na video obsah, můžeme pozorovat velice přesvědčivé rozdíly mezi způsoby, jakým uživatelé sledují produktová videa. Pro marketéry je nezbytně nutné, aby sledovali demografický vývoj na jednotlivých sociálních platformách a přizpůsobili mu svoje zdroje a rozpočty,” uvedla Elizabeth Scherle, spoluzakladatelka a prezidentka Influenster.

Z průzkumu vyplynulo, že mladší generace tráví na YouTube více času než starší ročníky a mezi jednotlivými generacemi je řada dalších rozdílů. Například většina respondentů uvedla, že má ráda recenze produktů, nicméně generace X preferuje obsah typu „jak na to”, zatímco generace Z dává přednost videům, ve kterých se nový produkt teprve vybaluje (tzv. unboxing videa).

Jak často sledujete videa na YouTube?

Z průzkumu vyplynulo, že nejčastěji je na YouTube právě nejmladší generace Z, konkrétně na této platformě sleduje videa denně je 70 % dotázaných. Ani starší se ale YouTube nevyhýbají. Podle průzkumu jen 4 % respondentů z generace X ho nikdy nevyužívá.

Hodnocení produktů je populární u všech generací

Jednotlivé generace měly určit, na jaký obsah se nejčastěji dívají. U generace X jsou nejpopulárnější videa poskytující návody, generace Y nejvíce vyhledává recenze produktů a tento typ video obsahu je také nejvyhledávanější u generace Z. Toto téma je tedy společné pro všechny generace, ale objevují se i oblasti zcela specifické pro jednotlivé skupiny respondentů. Například videa, ve kterých se rozbaluje nějaký produkt, nebo popisy právě zakoupených produktů s informací o jejich vlastnostech a ceně. Tyto typy videí se ale vůbec neobjevují u generace X.

Jiná generace, jiné preference

Nejen, že jednotlivé generace mají i odlišné preference v obsahu videí, liší se i v oblíbených tématech. Generace X nejraději sleduje naučná videa, generace Y videa zaměřená na posilování a generace Z videa, která se věnují módě a také vlogy.

YouTube není jediná platforma pro sledování videí

Tato platforma je sice populární a vede u všech generací, nicméně se objevují i její konkurenti. U generace X a Y se přidává Facebook a Instagram a u nejmladších respondentů je Facebook nahrazován také Snapchatem.

Na kompletní infografiku se můžete podívat níže.

Zdroje: Adweek, HubSpot

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.