Inovace v boji proti vandalům: St. Pauli čůrá zpět

20. 3. 2015 | Petr Michl
Močení na veřejnosti je ve velkým městech přetrvávající problémem. V hamburském St. Pauli našli řešení: zeď, která viníka pomočí nazpět.Močení na veřejnosti je ve velkým městech přetrvávající problém
, který rozhodně známe i v České republice. Trápilo to i radní St. Pauli, městské části a zároveň vyhlášené party lokality německého Hamburgu. Našli ovšem řešení, které odradí od recidivy lépe než veškeré zákazy - zeď, která viníka pomočí nazpět.

Nejde o nějakou alternativu hodinek s vodotryskem ani o žádné elektronické zařízení. Zdi v podchodech a dalších místech, které byly urinálnímu vandalismu" vystaveny, byly natřeny hydrofóbní barvou. Jejím znakem je to, že se od ní tekutiny odráží. Proud moči se tak dokáže vrátit minimálně na lýtka a boty nezdvořáka přímo při jeho aktu.

Na tento příklad zde poukazujeme i proto, že zastupitelům St. Pauli se podařilo jejich akci skvěle medializovat - přesně v duchu toho, že prevence a upozornění na nové opatření je účinnější, než kdyby se museli všichni vandalové přesvědčit na vlastní nohavice. Tato iniciativa byla pojmenována St. Pauli čůrá zpět". A v jejím rámci bylo natočeno i video, které již zaznamenalo více než 3,7 milionu zhlédnutí.

St. Pauli je mimo pověsti čtvrti červených luceren mezinárodně známé především díky svému fotbalovému klubu FC St. Pauli, jehož oddaní fanoušci mají podobnou reputaci jako v Čechách ti, co fandí Bohemians 1905. Toto chytré opatření mu ovšem zajistilo velmi pozitivní publicitu ve světových médiích, včetně těch, kam by se předchozí dvě zmíněná témata nehodila. Díky odhodlání nenechat se pomočit" se totiž i vykřičená čtvrť může stát doslova globálním vzorem.

Zdroj: TrendHunter, Gizmag

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: