Instagram představuje skupinové videohovory a nové efekty ve Stories

30. 6. 2018 | Kateřina Tauchenová
Soukromé i skupinové videohovory v rámci Direct zpráv, redesignovaná sekce Explore a nové efekty ve Stories. To jsou poslední novinky na Instagramu.

Instagram už dávno není jen aplikace na sdílení pěkných fotek. Množství jeho funkcí a nástrojů stále roste. Poté, co minulý týden Instagram oznámil spuštěníoznámil spuštění vlastní video platformy IGTV, přichází s dalšími novinkami. Tou největší je možnost videohovorů přímo v rámci aplikace. Aktualizace se dočkala také funkce Explore a nabídka filtrů a efektů ve Stories.

Videohovory v Direct zprávách

Videohovory jsou dostupné všem uživatelům a najdete je jednoduše v každé vaší soukromé konverzaci – k jejich zahájení slouží ikonka kamery v pravém horním rohu dané konverzace. Videohovory lze provozovat soukromě jen s jedním uživatelem, ale také ve skupinových chatech až o 4 lidech.

Na rozdíl od jiných aplikací umožňuje Instagram uživatelům během videohovorů dělat i jiné věci v rámci aplikace. Videochat se totiž dá minimalizovat do pravého spodního rohu displeje zařízení během hovoru tak třeba prohlížet fotky ve feedu, přidávat příspěvky, nebo třeba posílat soukromé zprávy dalším uživatelům.

Videohovory fungují na iOS i Androidu a jejich délka není omezená. Jejich výhodou je, že uživatelé nemusí navzájem znát svoje telefonní číslo, stačí, aby se vzájemně propojili prostřednictvím odeslání alespoň jedné soukromé zprávy.

Videohovory jsou navíc dostupné i pro business účty. Právě to se v budoucnu může stát zajímavým nástrojem pro komunikaci značek nebo influencerů se svými followery. Namísto dlouhého vypisování a odpovídání na dotazy třeba ohledně nějakého produktu nebo služby se může pracovník zákaznické péče s daným klientem jednoduše spojit přes videohovor a vše mu rychle a názorně vysvětlit.

Nový vzhled sekce Explore

V aktualizované verzi sekce Explore (Prozkoumat) uživatelé nově najdou v horní části horizontální pás s výběrem témat, která by je mohla zajímat. Krom stávající části For you s výběrem jednotlivých zajímavých fotografií a videí tak nyní mohou prozkoumávat různá témata navržená na základě jejich zájmů bez nutnosti vyhledávat skrze hashtagy nebo uživatelské účty.

Po rozkliknutí konkrétního tématu navrženého dle zájmů daného uživatele, jako například umění, sporty, krása nebo móda, se uživateli kromě fotek a videí s danou tematikou zobrazí také seznam hashtagů, který uživateli umožní vybrané téma prozkoumat ještě více do hloubky.

Pokud uživatel některé z navrhovaných témat ve svém výběru vidět nechce, může je dlouhým stiskem „ztlumit“, neboli poslat je až na konec horizontálního seznamu. Kanál se zcela neodstraní pro případ, že by si uživatel své rozhodnutí v budoucnu rozmyslel a chtěl témat znovu začít sledovat.

Nové efekty ve Stories

Poslední novinkou jsou pak nové efekty dostupné při pořizování fotek v rámci Stories, které Instagram vytvořil ve spolupráci s influencery jako je Ariana Grande, Buzzfeed, Baby Ariel nebo NBA.

Všechny novinky už jsou dostupné v aktuálních verzch aplikace pro Andriod i iOS, a to i v České republice.

Zdroj: Instagram

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.