Instagram Stories pod 60 sekund už nebudou rozkouskovány na segmenty

27. 9. 2022 | Petr Michl
Nudné Stories, co vás nezajímají, už nebudete muset přeskakovat po 15vteřinových segmentech.


Zdroj: Twitter / Matt Navarra

Meta pokračuje ve své velké konsolidaci video formátů. Dalším krokem je to, že Stories se stopáží pod 60 vteřin na Instagramu už nebudou rozkouskovány na segmenty, obvykle po 15 vteřinách.

Plusem je z pohledu uživatelů mírně větší plynulost a to, že jednodušeji přeskočí obsah, který je na první pohled nezaujme — což je z pohledu tvůrců spíše nevýhoda.

Na tuto novinku upozornil vyhlášený spotter Matt Navarra.Testovala se údajně již od prosince loňského roku. Nyní mluvčí Meta potvrdil portálu TechCrunch, že tuto funkci vyvíjí a brzy by ji měl čekat celosvětový roll-out.

Instagram v posledních měsících zvyšuje časové limity svých video formátů. Od června je horní limit Instagram Reels 90 sekund, o polovinu více než předtím. Velkou změnou bylo integrování všech videí pod 15 minut do stejné kategorie ve feedu, v které byly donedávna jen Reels. Přitom právě algoritmický boost Reels byl asi nejviditelnější změnou posledního roku. Ten má přinášet uživatelům do feedu obsah, který nutně od uživatelů, co sledují. Nyní uživatelé tento typ obsahu konzumují cca z 15 %, do roka by se dle vyjádření z Meta měl tento podíl navýšit dvojnásobně.

Tento posun přitom není vidět jen na Instagramu ale také na Facebooku, kde například autor tohoto textu vidí od minulého týdne v horní části feedu jako první doporučení Reels, nikoliv Stories od sledovaných účtů. 

Tip redakce:

Výše popsané změny nejsou rozhodně vítány pouze s nadšením, opačné emoce dokonce vyjadřují i největší hvězdy platformy. Více se dozvíte v článku Tiktokizace Instagramu nekončí. I přes odpor Kardashianek to potvrdil jeho CEO.

 

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: