Instagram testuje School Stories

8. 11. 2018 | Milada Zemanová
Takzvané School Stories mají budovat vztahy v komunitě a uvidí je jen žáci konkrétní školy. Nabídnou možnost zachytit školní věci na jednom místě a poslouží k propagaci zajímavých věcí na škole směrem k žákům, ale i ven.

I škola má své příběhy a její žáci by se na ní měli podílet. To by nově mělo být možné díky funkci School Stories, neboli školní příběhy. Školy tak budou moci sdílet, co se na nich děje a stejně tak se i děti budou moci zapojit a prezentovat své školní zážitky, zkušenosti a věci, které je baví.

School Stories budou manuálně kontrolovány a jejich moderátoři by měli hlídat projevy šikany. Má tak dojít k ochraně dětské komunity a vytvoření bezpečného prostředí, ve kterém se děti mohou bavit bez dozoru rodičů či cizích lidí.

Prozatím se však nejedná o oficiálně zveřejněnou informaci. Zdrojový kód s těmito změnami objevila počítačová specialistka Jane Manchun Wongovou pro blog TechCrunch. Instagram se k této novince prozatím oficiálně nevyjádřil. Nicméně můžeme očekávat, že pokud dojde ke spuštění School Stories, stane se tak v následujících měsících.

Instagram ovšem stále může tuto funkcionalitu zrušit. Aby School Stories fungovaly, bude zapotřebí dobře proškolený tým, který bude příspěvky kontrolovat. Jak se k této výzvě postaví, se dozvíme již v blízké době.

Instagram propojuje spolužáky

School Stories není první nástroj, kterým Instagram míří do školního prostředí. V srpnu letošního roku například tato platforma začala testovat nástroj School communities. Ten má pomoci uživatelům najít studenty, kteří navštěvovali stejnou univerzitu jako on.

Zdroje: Mashable, TechCrunch

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: