Instagram testuje zákaz sdílení příspěvků z feedu do Stories

2. 2. 2021 | Petr Michl

Instagram už zdaleka není jen o fotografiích s poměrem stran 1:1 jako kdysi. Počet formátů a jejich kreativních doplňků se výrazně rozšířil a uživatelé mají velké množství voleb, jak se kreativně vyjádřit. To ale neznamená, že vedení Instagramu nemá svoje představy o tom, jak by to mělo vypadat. Nyní se zdá, že mu vadí sdílení příspěvků z feedu do Stories.

Upozornil na to známý spotter Matt Navarra. Některým uživatelům se objevilo následující upozornění se sdělením:

Testujeme změnu u sdílení Stories

Slyšíme od naší komunity, že chce méně příspěvku z feedu ve Stories. V průběhu tohoto textu nebude možné přidat příspěvek z feedu do vašeho Příběhu.

 

Je za tím pravděpodobně snaha maximalizovat engagement. Mnoho uživatelů využívá Stories jako hlásnou troubu o tom, že mají nový příspěvek. A vzhledem k tomu, že mnoho uživatelů se chodí dívat primárně do Stories, je to pochopitelná taktika. Usuzujeme ale, že lidé tyto Stories přeskakují častěji než ty klasické.

Upozornění na videa na IGTV přes Stories by nicméně mělo zůstat zachováno.

Instagram nedávno upozornil i na to, jak mají vypadat Reels s radami, jak je důležité být autentický, dodávat do videa překvapení a tzv. WOW nebo LOL faktor (ohromení nebo velmi vtipný moment, pozn. red).

Jedním z rada je ale také „sdílení originálního obsahu vytvořeného skrze Reels“. U tohoto formátu totiž uživatelé s TikTokem sdílejí obsah právě s této platformy, který má v rohu obrazovky její logo. Zakázat toto by bylo pro Instagram mnohem obtížnější, ale můžete se vsadit, že by to rád udělal. Dělá to z něj totiž „až tu druhou aplikaci“.

Zdroje: SMTDMatt Navarra

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: