Instagram trumfuje Snapchat s pomocí video odpovědí ve Stories

10. 7. 2017 | Milada Zemanová
Instagram představil funkci, díky které mohou uživatelé reagovat na Stories pomocí videa či fotografie. Tuto funkci ocení influenceři i značky.

Instagram i nadále vyvíjí nátlak na Snapchat a přidává nástroje, které jsou k dispozici ve Snapchat Stories a také funkce, které originální Stories od Snapchatu nenabízí. Aktuální novinkou je možnost na Instagram Stories reagovat pomocí videa nebo fotografie.

Instagram se na svém blogu k novému nástroji vyjádřil následně:

„Od selfie po bumerangy, nyní můžete být ještě zábavnější a hraví, když odpovídáte svým přátelům. Pokud chcete odpovědět na Stories, které právě sledujete, pomocí videa nebo fotografie, stačí stisknout nové tlačítko fotoaparátu. Můžete využít jakýkoliv kreativní nástroj, který je ve fotoaparátu obsažen, jako například: face filtry, nálepky a Rewind. Odpovědi také obsahují nálepky právě sledovaného příběhu, kterými můžete pohybovat a měnit jejich velikost.“

Právě tento poslední bod je obzvláště zajímavý. Můžete do své odpovědi kamarádovi přidat obrázek situace, na kterou právě odpovídáte. Přidáte tak vaší komunikaci kontext a budete více interaktivní.

„Když vám kamarád odpoví pomocí fotografie nebo videa, uvidíte to ve svém inboxu. Stačí na něj kliknout a také uvidíte náhled originálního příběhu, který je viditelný pouze pro vás. Stejně jako mizí fotografie a videa v Directu, vaši přátelé uvidí, když uděláte screenshot nebo vytvoříte odpověď,“ doplnil na svém blogu Instagram.

Tento nástroj poskytuje nový, zábavný způsob, jak komunikovat v rámci Stories. Navíc tato funkce není v rámci Snapchatu k dispozici (tam můžete odpovídat pouze textovou formou). Současně se zmíněná funkce zaměřuje na přímé nástroje pro zprávy, které Instagram aktualizoval v dubnu letošního roku, když spojil permanentní a mizící zprávy do společného inboxu.Současně s uvedením této nové funkce Instagram prozradil, že počet jeho uživatelů, kteří si mezi sebou posílají přímé zprávy, se během 16 měsíců zvýšil z 300 na 375 milionů. Přičemž 85 % z přímých zpráv bylo odesláno stále stejným 3 přátelům. Tento trend ukazuje, že lidé jsou sice otevření přímému propojení v aplikaci, mají ovšem stále tendenci využívat ji na důvěrné úrovni. Nové funkce video odpovědí využívá právě uvedeného trendu a kombinuje v sobě Direct Messages se Stories (ty mají 250 milionů denních aktivních uživatelů), a uživatelé tak nejen vytváří obsah, který mohou všichni vidět, ale současně zůstávají v kontaktu se svými přáteli.

Toto zaměření na osobnější komunikaci je důvodem vzniku dalšího nástroje, který je ovšem prozatím ve fázi vývoje. Tím má být možnost segmentovat followery do seznamů v rámci aplikace a následně sdílet zvolený obsah jen s konkrétními uživateli.

Bude zajímavé, jak zareaguje Snapchat, který byl doteď hlavně kopírován. V posledních dnech i on přidal novinku, kterou „ten druhý" nemá, a to možnost pro všechny uživatele přidávat linky ke snapům.   

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.