Instagram umožňuje @mention sdílení ve Stories

13. 6. 2018 | Petr Michl
Instagram ještě před pár týdny žádnou formu sdílení obsahu jiných uživatelů nedovoloval. Nyní pokračuje v rychlém tempu náprav, po sdílení příspěvků umožní i sdílení těch příběhů, kde vás někdo zmínil.

A vše bude zase o něco provázanější. Pokud vás někdo zmíní v rámci Instagram Story, bude vám umožněno daný příběh sdílet. Obrázková sociální síť zvyšuje šanci na výskyt této formy interakce i tím, že v příběhu označeného uživatele upozorní přes přímou zprávu (Direct Message). 

Sdílený příběh bude k dispozici jako sticker, s nímž jde rotovat, měnit jeho velikost i ho vylepšit s pomocí  kreativních nástrojů, například doplněním textu nebo přelepením vlastní nálepkou nebo GIFem.


Zdroj: WERSM

Z pohledu vašich followerů bude původce originální příběhu označen jménem svého účtu, které bude prokliknutelné. 

Tato funkce je dostupná pouze u otevřených účtů. Je součástí updatované verze aplikace Instagram 48 pro iOS i Android.

Kam dál?

Na první pohled se může zdát, že o nijak převratnou novinku nejde – vždyť sdílení obsahu jiných je vlastně jedním ze základních kamenů fungování sociálních sítí. V případě Instagramu se ale jedná o poměrně velký krok, donedávna nic takového neumožňoval. Nyní ale bourá v rychlém sledu sdílecí bariéry. Tato funkce přichází 3 týdny poté, co Instagram umožnil přidávat příspěvky dalších uživatelů jako stickery ve vašich vlastních Stories a příspěvcích.

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: