Instagram upozorní uživatele, než dostanou ban

23. 7. 2019 | Milada Zemanová
Uživatelé Instagramu si mohou trochu oddychnout. Pokud jejich účet poruší pravidla této platformy, obdrží nejprve upozornění a budou se moci odvolat. Má to pomoci zmenšit výskyt rušení účtů, kterým hrozí ban neprávem.
31% firem v ČR plánuje zvýšit investice do sociálních médií. 1
  • Jak tvořit atraktivní obsah?
  • Jak zaujmout v sociálních médiích?
  • Jak zesilovat vliv u zákazníků?
  • Jak využívat ambasadory značky?
Nezůstávejte pozadu!
Zanechte nám kontakt, obratem se s vámi spojíme.
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
1 zdroj: PR Klub: 5/2020

Instagram představil novou funkci, která jistě mnohé lidi potěší. Těm, kteří porušují pravidla zmíněné platformy nově přijde upozornění, že jim hrozí zrušení účtu. Doposud došlo ke zrušení účtu automaticky a jeho uživatel tomu neměl jak zabránit.

Toto upozornění zobrazí historii komentářů, příspěvků a Stories, které Instagram odstranil z účtu daného uživatele. A také bude obsahovat důvody, proč k odstranění došlo. Zmíněná hláška dále informuje, že pokud uživatel bude publikovat něco, co je v rozporu s pravidly Instagramu, může být jeho účet zrušen.

Instagram následně varovanému uživateli umožní, aby se proti jeho rozhodnutí odvolal. Bude to tak pro uživatele snazší. Pokud se totiž chtějí odvolat nyní, musí využít formulář na Instagramu a využít stránku Podpory. Celý proces však může být náročný. Prozatím ovšem bude možné podat odvolání pouze v souvislosti s určitým typem obsahu. Mezi nimi například obrázky, které byly odstraněny kvůli nahotě nebo nenávistnému obsahu. Dle Instagramu však tyto možnosti v budoucnu rozšíří i na další obsah.

Zmíněné upozornění by mělo lidem pomoci zjistit, proč jim vůbec hrozí zrušení účtu. A jistě to zabrání řadě pokleslým srdcím, jejichž majitelé zjistili, že byl jejich účet zrušen. Rušení účtů se totiž netýká pouze trollů. Řada lidí si jej vyslouží bez toho, aby věděli, že porušují pravidla Instagramu.

Je jasné, že řada účtů si své zrušení zaslouží, nicméně tato změna umožní odvolat se proti případům, kdy Instagram zasáhne neprávem. Mezi tyto situace patří fotografie zachycující kojení, které jsou na Instagramu často odstraněny a přitom se jedná o obsah, který je na této platformě povolen. Dostat ban na Instagramu není zdaleka jen výsadou trollů a ne vždy je aktivita, kterou Instagram označí za porušení pravidel, opravdu porušením (například v roce 2015 byly rychle mazány účty, které publikovaly ukázky z koncertů Janet Jackson, pozn. redakce).

Bližší informace o pravomocích moderátorského týmu nejsou příliš zřejmé, protože Instagram nechce umožnit uživatelům, aby si pravidla ohýbali ke svým potřebám. Každopádně uvedené informace dávají tušit, že řada účtů se vyhne neoprávněnému banu, který vznikne technickou chybou.

Zdroje: Wersm, The Verge, PetaPixel

Kam dál?

Instagram reaguje na nedávou kritiku ohledně sociálních sítí za nízkou regulaci nenávistných komentářů a spící odboj proti kyberšikaně. Připravuje proto dva nové nástroje, které oslovují jak iniciátory tak oběti šikany. První nástroj nabízí uživatelům pár vteřin navíc, aby publikovali své příspěvky s chladnou hlavou a tedy i nižším počtem vykřičníků. Zatímco návrh druhé novinky pomáhá obětem kyberšikany minimalizovat kontakt s virtuálním útočníkem.

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.