Instagram vás upozorní na potenciálně urážlivý text u příspěvků

17. 12. 2019 | Petr Michl
Horké hlavy dostanou varování od umělé inteligence ještě před publikací příspěvku. V reálném čase bude porovnávat texty příspěvků s těmi, co byly v minulosti nahlášeny.

Instagram přichází s dalším krokem na cestě k bezpečnější platformě. Nyní oznámil, že spouští nový nástroj založený na umělé inteligenci. Ten by měl pomoci analyzovat popisky příspěvků předtím, než jsou publikovány.

Pokud je Instagram vyhodnotí jako potenciálně urážlivé, automaticky ukáže notifikaci upozorňující uživatele, který v tu chvíli publikuje příspěvek, že daný text „vypadá podobně jako jiné, které byly nahlášeny“.

Tato notifikace zároveň prozrazuje i systém, dle kterého pracuje: porovnává právě tvořené popisky s tisící jinými, které už byly v minulosti nahlášeny. Nejde přitom o plnou stopku publikaci. Uživatel bude nadále schopen příspěvek zveřejnit. Jde jen o jakýsi mezikrok navíc, který ho má přimět k zamyšlení.Instagram uvádí, že funkce se nyní zavádí ve vybraných zemích. Globálně se rozšíří „během příštích měsíců“.

 

Kam dál? 

Instagram reagoval již v létě na kritiku ohledně sociálních sítí za nízkou regulaci nenávistných komentářů a spící odboj proti kyberšikaně. Vizuální platforma tehdy připravila dva nové nástroje, jeden z nich je přitom zaměřen na pisatele urážlivých komentářů a funguje na stejném principu jako ten představený v tomto článku. 

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.