Instagram zavádí video reklamy

3. 11. 2014 | Petr MichlVideu se na Facebooku v režimu automatického přehrávání daří, a tak není divu, že se zrychlují i plány na spuštění video reklamy na Instagramu. Minulý týden je uvedly značky Disney, Activision, Lancome, Banana Republic a CW network.

Tento krok by se dal nazvat první velkou zkouškou, ale testování ve skutečnosti probíhá více než půl roku. U Instagramu byly vždy obavy o přijetí reklamy větší. I po akvizici Facebookem trvalo dlouho, než na tuto foto aplikaci přišly první reklamy. Dle AdWeek nicméně testování video reklamy přineslo pozitivní výsledky ve smyslu zvýšení povědomí o značce i schopnosti vybavit si reklamu.

Reklamní video formát má maximální délku 15 vteřin, ve feedu se přehrává automaticky se ztlumeným zvukem, dokud to uživatel nezmění.

První odvážní inzerenti, kteří chtějí využít výhody být první na trhu, pokrývají hodně odlišné segmenty - doslova od pohádek, přes videohry, oblečení i luxusní parfémy až po televizní kanál. Níže můžete vidět video od Activision propagující herní hit Call of Duty.


Disney dokáže za 8 vteřin jen připomenout, že do kin přichází film Big Hero 6.


Na Instagramu se tradičně velmi daří módě a platí to i pro oděvní řetězec Banana Republic. Ve svém videu ukazuje, že jeho modely začínají u "skicáku" návrháře.  


Video reklamy by se v příštích týdnech měly zpřístupnit i dalším inzerentům.


Zdroj: AdWeek, MarketingLand

Štítky dokumentu: Instagram Reklama online

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: