Internet bez reklamy je možný

12. 11. 2012 | BD
Obchodníci platí za to, že reklamy vidíme. My můžeme zaplatit za to, že je neuvidíme, ale mohlo by to vést k dalším platbám za dosud volně přístupný obsah.

Internet bez reklam? Hry a videa bez jediného přerušení? Konec vyskakujícím bannerům? Tajný sen uživatelů internetu a noční můra inzerujících firem. Ale také obchodní nápad společnosti AdTrap. Jejich kouzelná krabička by měla blokovat veškerý reklamní obsah, který se snaží procpat na obrazovku počítače, tabletu či telefonu. Zapojí se jednoduše mezi modem a wi-fi router a vygumuje veškerý reklamní obsah. Malý počítač s operačním systémem Linux vyjde asi na 120 dolarů, ale je zatím ve fázi prototypu a přes crowdfundingovou stránku Kickstarter se snaží získat finanční prostředky na další vývoj. Na to, aby mohli AdTrap začít rozesílat zákazníkům, potřebují majitelé získat 150 000 dolarů, třetinu už se jim podařilo nasbírat.

 

Nápad, který přináší AdTrap ale není tak nový, existují programy s podobnou funkcionalitou - nejznámější je asi AdBlock, který odstraňuje reklamy z prohlížeče. A narozdíl od AdTrap je zcela zdarma. Tvůrci AdTrap se snaží nalákat zákazníky hlavně na extrémně jednoduché používání a široký záběr zařízení, na kterých funguje.

Jak by ale vypadal internet bez reklamy? Reklamám na druhou stranu totiž vděčíme tomu, že je většina obsahu na internetu dostupná zdarma. Kdyby se větší část uživatelů rozhodla reklamy blokovat, mohlo by to k vést ke zpoplatnění obsahu. Šalamounské řešení se už také vyskytlo. Existují i aplikace, u kterých si uživatel může vybrat, zda je zaplatí, nebo získá zdarma, ale s reklamou. Taková možnost je například u hry Angry Birds.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.