Inzerenti budou moct na Facebooku a Instagramu platit jen za video reklamy přehrané se zvukem

13. 2. 2017 | Petr Michl
Facebook přináší nové možnosti pro inzerenty video reklam. Budou moci platit jen za ty přehrané se zvukem.Co je velká nevýhoda videí na Facebooku? V News Feedu se zobrazují primárně bez zvuku. Facebook ovšem vychází vstříc inzerentům. Jednou z nových možností bude platit u video reklamy pouze za tu, u níž uživatelé zvuk slyšeli.

Tento vstřícný krok by pravděpodobně nepřišel bez vlivu konkurence.  Snapchat se chlubí, že 70 % jeho videí je zhlédnuto se zvukem. Významní inzerenti jako Procter & Gamble vyjadřují nespokojenost s efektivností reklamy (primárně brandové – pozn.red.).

Facebook na to reaguje tím, že nabídne inzerentům více kritérií, dle nichž budou moct za reklamu platit. Mluvíme přitom o možnostech týkajících se inzerce na Facebooku, Instagramu a v rámci Audience Network.  Jakousi základní nabídkou je placení za zhlédnutí na minimálně 2 vteřiny, přičemž jeho okno je alespoň na polovině obrazovky.

Další novinkou je možnost platit u video reklamy pouze za tu, u níž uživatelé zvuk slyšeli. Mluvíme tedy o reklamě, u níž diváci projevili aktivním zájem proklikem videa či zapnutím zvuku. 

Mnoho inzerentů ale bere za přínosná pouze kompletní zhlédnutí reklamy. Nově bude možné platit také za ně, respektive dosud měli marketéři takovou možnost jen u videí s délkou do 10 vteřin, nyní toto omezení stopáže končí. Pochopitelně se dá předpokládat, že cena za konverzi bude v tomto případě zdaleka nejvyšší.

 

Inzerenty čeká lepší analytika výkonu video reklam


Facebook slibuje, že dodá inzerentům lepší zprávy o výkonu reklam. Ty by měly zahrnovat údaje o tom, jak dlouho uživatelé sledovali video a kolik jich bylo.

Mezi poskytovanými údaji o míře zobrazení displej reklam na Facebooku, Instagramu a v rámci Audience Network bude:

1. kolik milisekund viděli uživatelé reklamu na displeji;

2. kolik milisekund viděli uživatelé reklamu minimálně z 50 % na svém displeji;

3. kolik milisekund viděli uživatelé reklamu plně na svém displeji.

Tyto metriky vypadají svým způsobem podřadně, jako přiznání toho, že mnoho lidí video jednoduše přescrollují. Přesně to je ale realita pohybu uživatelů v News Feedu a je dobře, že se Facebook chystá informovat o skutečném výkonu jeho reklam detailněji. Další informace si můžete přečíst na jeho blogu.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: