Izraelci ve svém projektu zesměšňují cizí novináře

26. 2. 2010 | KER
Izraelská vláda nebyla dlouhodobě spokojená s mediálním obrazem, jaký o její zemi podávají zahraniční média. Z jejího pověření tak ministerstvo informatiky vytvořilo webové stránky, které kromě informací, jak se zasadit o šíření dobré pověsti země, obsahují i tři související videoklipy.

Ilustrační obrázek, zdroj: http://www.masbirim.gov.il/

Izraelská vláda nebyla dlouhodobě spokojená s mediálním obrazem, jaký o její zemi podávají zahraniční média. Z jejího pověření tak ministerstvo informatiky vytvořilo webové stránky, které kromě informací, jak se zasadit o šíření dobré pověsti země, obsahují i tři související videoklipy. Ty se snaží s humorem a nadsázkou upozornit na fakt, že zahraniční novináři údajně podléhají protiizraelské propagandě a obraz, který o zemi podávají, je pokřivený. Ve skutečnosti se však spíše jedná o ukřivděné zesměšňování evropských médií.
Klipy jsou ukázkami tří reportáží, z britské, francouzské a španělské televize. Za každým ze spotů, které poukazují na to, jak bludné informace o Izraeli západní média poskytují, klade mluvčí divákovi otázku: "Taky už vás unavuje, jak se o nás ve světě mluví?" Ministr informatiky Juli Edelstein říká, že jde o satiru, kterou každý pochopí.
Klipy lze shlédnout na tomto odkazu.

Štítky dokumentu: Reportáže

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: