Jak dostat pravdu k Rusům? Virální iniciativa to zkouší přes Google recenze ruských restaurací

1. 3. 2022 | Petr Michl
Jak lze bojovat za Ukrajinu od stolu? Tisíce lidí to zkouší skrze sdělení pravdy o invazi v Google recenzích ruských podniků v Moskvě a dalších městech.


Zdroj: Google Maps

Většina ruské populace je v mediálním prostoru masírovaná informacemi, které jsou schválené v Kremlu. Invaze na Ukrajinu je tak v jejich interpretaci speciální mírovou operací v podobě omezené vojenské akce zaměřené na neutralizaci taktických vojenských cílů a denacifikaci a demilitarizaci státu, který vlastně ani státem není. Rozhodně se z mainstremoavých médiích nedozvíte reálnější zachycení ztrát ruské armády ani fakt, že odstřeluje i civilní cíle.

Nejmasovější prolomení cenzury se podařilo hackerské skupině Anonymous, která dokonce narušila vysílání ruských televizních stanic a nahradila jejich program nejprve ukrajinskou hymnou a poté i některými záběry z aktuálního válečného konfliktu.

Něco takového je nicméně velmi těžké dosáhnout a nemá to dlouhého trvání. Jak tedy dostat pravdu i k Rusům, kteří si nepořizují VPN, aby měli svobodný přístup k zahraničním médiím?

Marketingový odborník Jakub Horák zviditelnil včera 28. 2. způsob, jak k tomu může přispět de facto každý se základní internetovou gramotností. Ve svém příspěvku konkrétně uvedl:

„Jediné, co můžeme dělat my tady za počítačema, je pokračovat v psychologické válce. Otevřete si Google Maps, najděte v Moskvě libovolnou restauraci, hospodu nebo hotel, a napište jim tam do recenze:

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:
Podobné články: