Jak se stát ilustrátorkou u IKEA? Díky pokreslování katologů

20. 1. 2015 | Petr Michl
Stejně pohádkový příběh jako její postavičky. Sarah Horne se díky kreslení draků a elfů po katalozích IKEA stala první dětskou ilustrátorkou švédského nábytkářského řetězce.

Většina firem nemá v oblibě ty, co kreslí po jejich propagačních materiálech. Přesně to dělá dlouhodobě britská ilustrátorka Sarah Horne. Ovšem činí to takovým způsobem, že ji nakonec IKEA najala.

Katalogy IKEA jsou pro Sarah plátnem, do kterého může dokreslovat své fantaskní postavičky - třeba draky, víly či zelené příšerky. Sedají ke stolům švédského nábytkářského řetězce a evidentně se dobře baví.  Jako dítě jsem si věčně kreslila a snila jsem o nespočtu večerních slavností s fiktivními stvořeními ze stránek mých oblíbených knížek. Představovala jsem si, jaké to musí být mít večeři s drakem nebo snídani s Yettim. Ač jsem už vyrostla, moje mysl pořád vymýšlí tyto fantazijní setkání u jídla, kterých bych mohla být součástí. Jen na to používám katalogy IKEA jako moje plátno, kterým ukotvuji mé mytické představy trochu víc do reality," uvedla Sarah Horne pro portál MommyConstant.Zástupcům IKEA evidentně kreslení po jejich díle nevadí. Když kresby viděli, zamilovali se do nich.  A dostali nápad: Ty kresby by mohly sloužit jako podpora myšlenky důležitosti společných rodinných večeří. Díky tomu dostala Sarah Horne práci u IKEA, stala se první dětskou ilustrátorkou a honosí se titulem Children's Illustrator in Residence. „Víme, jak jednoduše se lidé zahltí každodenními úkoly. Proto jsme najali naši dětskou ilustrátorku, aby vrátila společnému stolování opět kouzlo," uvedl mluvčí švédského řetězce v Británii a Irsku, Iain Neal.Podobně jako kreslené postavičky i tento příběh vyznívá poněkud pohádkově. Sarah Horne už  nyní kreslí po katalozích IKEA za peníze, něco nám ale říká, že se z jejich kreseb přesto nevytrácí radost a imaginace.

Zdroj: PSFK

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: