Jděte tam, kde to mají rádi i vaši přátelé

1. 6. 2012 | BeDa
Google+ nabízí vyhledávání míst na základě doporučení od přátel. Dalším + je i síť Zagat s hodnocením restaurací.

Lokální aspekt a doporučení od důvěryhodných zdrojů začínají hrát čím dál důležitější roli. Google si to uvědomuje. Sociální síť Google+ tuto středu zavedla nový lokální nástroj, přes který mohou uživatelé vyhledávat informace o místech, v jejichž blízkosti se nachází. Přitom mohou zohledňovat doporučení svých přátel z Google+.

 

Týká se to například muzeí, hotelů, restaurací nebo sportovišť. Informace se dají získat nejen od přátel, ale také ze sítě Zagat, která nabízí uživatelské recenze různých restaurací z více jak 100 zemí po celém světě. Google tuto wikipedii na restaurace koupil už před rokem. Najdete zde i několik českých restaurací, i když se tato služba specializuje hlavně na Spojené Státy. Mimo klasické hvězdičkové a slovní hodnocení umožňuje Zagat také označit místa, kde jste již byli nebo kde byste se rádi najedli a dát je na svůj wish list. Na Google+ v záložce ‘local’ se při vyhledávání nejlepších míst v nejbližším okolí zobrazí kromě recenzí také fotografie a umístění.

 

Super místa pro sport, tanec či na procházku můžete také sami doporučit. Stačí zmáčknout na ikonku ‘local’ v postranním panelu, napsat do vyhledávacího řádku třeba oblíbenou kavárnu, přidat hodnocení obsluhy, pár obrázků a sdílet na Google+ se svými kamarády. Zatím je služba nabízející doporučení přátel na různá místa dostupná jen pro ty, kteří mají operační systém Android. Pro iOS se brzy objeví také.

 

Zagat se dá navštívit i mimo sociální síť Googlu, ale v rámci Google+ máte při vyhledávání automaticky integrované hodnocení svých přátel a lokaci v rámci Google Maps. Zagat česky moc neumí, ale českou alternativou může být například Scuk. Ten nabízí nejen recenze restaurací a kaváren, ale doporučuje i kvalitní řezníky a zelináře.

Zdroje: www.mashable.com, www.scuk.cz 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: