Je libo Disney video?

16. 5. 2012 | BD
Disney má vlastní video portál. Zatím jen v beta verzi pro Ameriku.

Disney spouští vlastní video portál, na kterém zveřejňuje krátké klipy, filmové upoutávky a jiná nepříliš dlouhá videa. Mohlo by se zdát, že se snaží odlákat malé diváky od největšího video portálu YouTube. Ale opak je pravdou. Cestou, kterou tyto společnosti zvolily, je cross promotion. Na video.disney.com je zakomponovaný YouTube kanál a YouTube zase vysílá několik původních dětských programů od Disney.

 

Na novém portálu od Disney najdete to nejlepší z jeho minulé i současné produkce a také nějaké unikátní materiály, které se nadají sehnat nikde jinde. Podle Techcrunch je zpracování videoarchivu společnosti Disney dobrým příkladem pro ostatní velké mediální korporace s velkým množstvím video záznamů, které by bylo škoda nesdílet.

Stránka je rozdělena do několika sekcí zahrnující filmy, televizní pořady, kolekce a YouTube. Disney se nezaměřuje jen na malé děti, profiluje se jako společnost oslovující celou rodinu. Na portálu se tak objevují trailery, videa i bonusové obsahy k filmům pro starší - například The Avengers.

Nejvíc prostoru je zde věnováno klipům z oblíbených pořadů kabelových programů spadajících pod společnost Disney. V rámci sekce kolekce jsou pak roztříděná videa podle různých témat. Aby diváci u videí strávili více času, je v rámci portálu nastaveno automatické spouštění dalších videoobsahů.

Disney se tímto způsobem snaží vyjít vstříc i divákům, kteří sledují videa nejen na internetu, ale i na tabletech a chytrých telefonech. Portál běží zatím jen v beta verzi pro americké diváky a vypadá to, že se snaží konkurovat největší světové online službě pro placené sledování filmů a televizních pořadů - Netflixu.

Zdroj: www.techcrunch.com 

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: