Je Tučňák předzvěstí nové formy testování?

2. 3. 2010 | ILE
Společnost BigMedia, která má na svědomí lednovou kampaň mléka Tučňák, je právem označována za českého průkopníka slepého brandbuildingu. Její kampaň na neexistující produkt, mléko Tučňák, s investicí přibližně tří milionů Kč by se v případě úspěchu mohla prodejem značky zhodnotit v rozmezí mezi 200 - 500 %.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.tucnakovo.cz

Společnost BigMedia, která má na svědomí lednovou kampaň mléka Tučňák, je právem označována za českého průkopníka slepého brandbuildingu. Její kampaň na neexistující produkt, mléko Tučňák, s investicí přibližně tří milionů Kč by se v případě úspěchu mohla prodejem značky zhodnotit v rozmezí mezi 200 - 500 %. Podle informací společnosti o produkt mají zájem nejméně tři mlékárenské společnosti. Za úspěchem stojí především fakt, že v této oblasti dosud nedocházelo k výraznějšímu brandování výrobků. Mezi odborníky se teď hovoří o tom, že podobný přístup by se dal aplikovat častěji a v mnohem větším měřítku. Zároveň upozorňují, že v lehce pozměněné formě by se podobným způsobem mohl provádět testing případné úspěšnosti připravovaného produktu.
"Metoda, kterou BigMedia použila, se s trochou nadsázky dá označit za jeden z možných způsobů testování," uvádí Petr Kalouš z evropské divize společnosti ABtest. "Náklady na kampaň jsou sice oproti jiným způsobům testování vysoké, na druhou stranu zkracují celý proces a kampaň dá většinou přesvědčivý výsledek."

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: