Johnnie Walker se může posadit. V březnu ho na etiketě whisky vystřídá Jane

28. 2. 2018 | Petr Michl
Kráčející muž Johnnie Walker na etiketě stejnojmenné whisky je alkoholovou jistotou už více než sto let. V březnu ho vystřídá na láhvi The Johnnie Walker Black Label žena, Jane Walker.

Jednou z nejúspěšnějších skotských whisky je značka Johnnie Walker. Chodec na její etiketě kráčí celých sto let. Alkoholový kolos Diageo, pod který značka patří, se to ale rozhodl změnit. V březnu ho vystřídá žena.

Záměna se bude týkat pouze lahve s černou etiketou, The Johnnie Walker Black Label. Ta bude v březnu prodávána jako tzv. Jane Walker Edition. Johnieho nahradí Jane ze dvou důvodů. Zaprvé je to vyjádření toho, že i tradiční značka se ve své komunikaci může chopit trendy tématu ženské rovnoprávnosti.  Zadruhé je tento přípitek něžnějšímu pohlaví i snahou oslovit ženské zákaznice, které jsou obzvláště v reklamách v této kategorii opomíjeny.

Johnnie Walker byl otcem zakladatelem, který obchodoval s whisky již bezmála před 200 lety. Až jeho syn a vnuk ale pak proslavili značku nesoucí jeho jméno. Její logo s kráčejícím Johnniem (Born 1820. Still going strong) pak vzniklo v roce 1908.

Viceprezidentka značky, Stephanie Jacoby, v tiskovém prohlášení ovšem okomentovala změnu etikety jako něco přirozeného:

Důležité konverzace o genderu zůstávají silným kulturním tématem a my pevně věříme, že není lepší čas než nyní pro uvedení ikony Jane Walker a přispění průkopnickým organizacím, které sdílí naši misi. Jsme hrdi připít si na mnoho úspěchů žen a na všechny na cestě pokroku k genderové rovnoprovánosti."

Celkem bude dáno do oběhu 250 tisíc lahví s Jane Walker. Z každé vyrobené lahve věnuje značka jeden dolar organizacím na podporu žen, mezi nimi například organizaci She Should Run. Ta podporuje ženy v tom, aby se ucházely o politické a veřejné funkce.  

S tím souvisí i to, že kampaň realizovaná agenturou Anomaly měla původně jiné načasování. Dle AgencySpy se počítalo s jejím spuštěním po amerických prezidentských volbách. Symboliku tohoto příběhu ovšem zhatil fakt, že nevyhrála Hillary Clinton. Na feminizaci whisky s černou etiketou, která údajně patřila mezi ty nejoblíbenější Winstona Churchilla, tak došlo až po roce a půl. A ono je toto zpoždění nakonec jedno. Jak tvrdí claim značky, nejdůležitější věcí je stále jít dál. 

Zdroje: Future of Malt, Adweek, AgencySpy, CNN

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.