Kachny, kachny, kachny... Virální video o pomoci kachnám zaplavilo internet

28. 11. 2014 | Irena Šovčíková
Internetem se šíří snad nejroztomilejší video zaměřené na ochranu zvířat. Za pouhých 12 dní se mu podařilo získat přes 90 milionů zhlédnutí.

Internetem se šíří snad nejroztomilejší video zaměřené na ochranu zvířat. Místo depresivních záběrů ukazuje, jak lidé v Austrálii pomáhají kachnám. Za pouhých 12 dní se mu podařilo získat přes 90 milionů zhlédnutí.

Přicházejí Vánoce a s nimi i čas plný přeslazených reklam. Pozornost si však v poslední době vysloužil i spot, který s Vánocemi nic společného nemá. Je však tak roztomilý, že patří mezi nejúspěšnější virály poslední doby.  Spot zhlédlo přes 90 milionů uživatelů a sdílely jej necelé dva miliony lidí. Zajímavé je navíc to, že video bylo prvně uveřejněno na Facebooku, nikoliv na YouTube. Ukazuje to, jaký typ obsahu v největším sociálním médiu táhne. V news feedu mají zkrátka roztomilá zvířátka a silné univerzálně sdílené emoce zaručený úspěch, a platí to i pro videa.

První záběr může být trochu matoucí. Video totiž začíná pohledem na pár nohou, které drží dva lidé nad kanálem. Nohy se noří hloub do podzemí a všichni hrozně fandí. Až po pár sekundách můžeme pochopit proč. V kanále totiž uvízlo káčátko a nohy patří jeho zachránci, který neváhal a zanořil se pro něj. I další záběry ukazují různé ukázky dobrých skutků, které lidé dělají pro kachny. Diváci tak vidí například policisty, kteří zastaví provoz a doprovodí rodinku kachen bezpečně přes dálnici nebo muže, který chytá malá káchňata uvízlá ve hnízdě vysoko nad zemí.

Celou atmosféru podtrhuje, že se nejedná o vyumělkované video podle scénáře. Každého z kachních hrdinů totiž zachytili náhodní amatéři, kteří neváhali a ve správný čas vytáhli svůj telefon. V kombinaci s podkresovou hudbou a hlavně dojímavým obsahem se člověk jen těžko ubrání úsměvu. Video je součástí kampaně, která se snaží zasadit o zákaz střílení kachen v australském státě Victoria. Lyn White, která má kampaň z velké části na starosti říká: „Reakce na toto malé video jsou zatím absolutně neočekávatelné a podporují naše tvrzení, že lidé jednoznačně chtějí naše vodní ptáky chránit, ne střílet ve jménu sportu.“

Otázkou však je, kolik lidí z 90 milionů diváků si skutečně uvědomilo, o co ve spotu jde, a nesdílelo jej dál čistě díky roztomilosti. Tak či tak, případu se dostalo velké pozornosti a snad video nejen rozněžní miliony lidí, ale také něčemu pomůže.

Zdroj: AdWeek, News.com.au

Štítky dokumentu: Kreativní reklama
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.