Kampaň výrobce oken Velux si celosvětově přivlastnila téma zdravého bydlení

19. 6. 2018 | Petr Michl
Za měsíc má více než 68 milionů zhlédnutí. Kampaň The Indoor Generation ukazuje emotivním videem téměř apokalyptický obraz člověka interiérového, který je už bohužel aktuální realitou.V polovině května byla zahájena celosvětová online kampaň The Indoor Generation, za kterou stojí společnost VELUX. Je to vůbec poprvé, kdy se výrobce oken rozhodl realizovat podobnou online kampaň s celosvětovým zásahem. Základním pilířem kampaně je tříminutový film upozorňující na nebezpečí, která představuje přílišný pobyt uvnitř budov. Za první měsíc od zahájení kampaně zhlédlo film více než 68 miliónů lidí po celém světě.

To není strašení, to je realita

Za kampaní Indoor Generation stojí dánská agentura &CO, která svůj emočně založený rukopis již v minulosti propůjčila značkám jako Momondo, Porsche nebo Škoda. Režie krátkého filmu se ujal dánský filmový režisér, scenárista a fotograf Martin De Thurah. Ten vetknul videu emocionální a dramatický náboj. Malá dívka v něm tmavém nehostinném prostředí vypráví příběh lidí, kteří žijí 90 % svého života uvnitř budov, izolovaní od skutečného světa venku a smutní. Ač záběry vypadají, jak ze smutného sci-fi filmu, žití ve „sklenících z cihel" je bohužel současným stavem.

 Zdeněk Okáč, PR & online marketing koordinátor ve společnosti VELUX ČR ke kampani uvedl:

„Kampaň The Indoor Generation je pro naši společnost zcela novou zkušeností. Hlavní videospot umístěný na Facebooku a kanálu YouTube jsme spustili v 18 zemích po celém světě ve stejný den i čas, a můžeme tak sledovat a analyzovat reakce lidí z různých koutů zeměkoule v reálném čase. Cílem kampaně bylo předat lidem zprávu o rizicích, která hrozí každému z nás a která jsou podložena reálnými fakty ze studií WHO, Fraunhofer institutu a dalších nezávislých institucí. Většinu času trávíme v budovách nebo dopravních prostředcích a naše životní podmínky jsou dnes dramaticky jiné než dříve. Je potřeba na to reagovat a přizpůsobit se.“ 

Stěžejním prvkem online kampaně je právě film The Indoor Generation, který je podporován sponzorovanými příspěvky na Facebooku, Youtube a bannerovou kampaní, stejně jako lokálními microsites (česká je zde). Všechny součásti kampaně využívají stejný výrazný vizuální jazyk.

„Přáli bychom si, aby lidé tuto kampaň nechápali jako marketingovou. Chceme jen upozornit na existenci problému, který tady vznikl a je stále přehlížený. I to je důvod, proč nejsou diváci konfrontováni se značkou VELUX v průběhu videa, ale až v jeho samotném závěru,“ dodal Okáč.

Divákům je v rámci hlavního filmu kampaně nabídnuta jako řešení výzva k záchraně svého životního prostoru mimo jiné tím, že si dovnitř pustí více denního světla a vzduchu. Branding přitom není tak silný, aby emoční sílu filmu shodil. I proto k jeho šíření přispívají i média s velkou virální silou, jako je Unilad nebo FB stránka I fucking love science. Video má celosvětově přes 68 milionů zhlédnutí, v Česku pak na YT a Facebooku dohromady 1 milion.

Průběžné výsledky kampaně po měsíci od zahájení

Počet zhlédnutí celosvětově: 68 mil (FB, YT Unilad, ATTN Media, I fucking love science)

Počet zhlédnutí FB (CZ+SK): 1 mil

Počet interakcí (like, komentáře):20 000

Největší zásah (CZ+SK): ženy 25–34 Praha a Bratislava

Ještě tento rok plánuje VELUX zahájit druhou fázi kampaně, která bude zaměřena na dostupné řešení pro zdravé vnitřní prostředí.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: