Katalog s nábytkem k poslechu? IKEA vytvořila jeho audio verzi

15. 3. 2021 | Petr Michl
Nechte si vyprávět o ideální poloze postele v ložnici. Katalog IKEA vám už nedojde do schránky, ale můžete si ho pustit do uší.

Nábytkářský řetězec IKEA klade velký důraz na udržitelnost svého podnikání. A to dokonce takovou, že se vzdal papírové podoby svého katalogu, několikasetstránkové tiskoviny plné pokojů z výrobků IKEA a designových nápadů. Nahradil ho digitální verzí a nyní přichází s další verzí, která „zní“ napoprvé poměrně nelogicky. Převedl svůj katalog do audio podoby.

Jde to vůbec? Nábytek neposloucháte, díváte se na něj a sedíte na něm. IKEA přesto věří, že emoci z různě uspořádaných pokojů dokáže předat i s pomoví zvuku. V úvodní kapitole říká:

„Víme, že už máte v tuto chvíli poslechnutý každý podcast, audioknihu a playlist „to nejlepší z roku 2020“, co jde jen najít. Možná tak oceníte uklidňující zvuky, které si můžete pustit, zatímco se budete vracet do… normálu.“  

Audio katalog nabízí 13 tematických kapitol reprezentujících. Mimo popisů samotných pokojů doprovázených tematicky štěbetáním racků nebo dětí se dozvíte i tipy na to, jak lépe spát nebo projevit v interiérovím designu vaší osobnost.

Lze se vůbec inspirovat katalogem, který jenom slyšíte? To je jistě individuální. Otestovat to můžete na YouTubeSpotify nebo Audiobooks.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štítky dokumentu: Budování značky
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: