KFC Canada pořádá pohřeb svým hranolkům

1. 8. 2023 | Petr Michl
Nestály za nic, tak je nasypaly do rakve a chystají jim pohřeb. Hranolky z KFC čeká poslední rozloučení.

O nepovedených nápadech, které je potřeba obrazně pohřbít, jste jistě slyšeli. Hodí se to ale doslovně a fyzicky s jídlem? V KFC Canada si to rozhodně myslí. Aktuálně změnili recept na své hranolky a těm usmaženým dle starého pořádají pohřeb.

A to takový, že se vší parádou, včetně otevřené rakve, která byla hranolky dle již nevyhovující receptury naplněná po okraj už ve video upoutávce na obřad.  

Ve videu je překvapivě bez servítků uvedeno:

Staré hranolky od KFC nestojí za nic.

A tak jim dáváme sbohem.

 

 

KFC přitom dává možnost rozloučit se široké veřejnosti. Dokonce vysílá živý přenos ze svého smaženého pohřbu, tedy v originále „fry funeral“.  

Azim Akhtar z marketingu KFC Canada uvedl pro Muse:

„Věděli jsme, že Kanaďané nesnášeli naše staré hranolky, a tak jsme v tom viděli příležitost ukázat našim fanouškům, že je slyšíme, a to tím, že jsme tuto položku menu změnili a uvedli ji na trh zábavnou formou. Značka KFC je především o odvaze a zábavě. Tato satirická kampaň nám umožňuje představit vzrušující nový produkt, na který jsme hrdí, a zároveň odlehčit produkt, který nebyl Kanaďany tak oblíbený."

Hranolky se starou recepturou vedly přes svou diskutabilní kvalitu poměrně dlouhý život, na menu byly 71 let od roku 1952. Za poněkud nedůstojným rozloučením stojí agentura Courage, která ho mimo digitál rozšířila i do ulic Toronta s pomocí pohřebního vozu.

Ředitel Courage, Dhaval Bhatt, uvedl:

„Kanaďané vyhodnotili staré hranolky KFC jako nejhůře hodnocené hranolky v zemi. Když jsme slyšeli, že KFC Kanada označuje starou krabici jako Hranolkovou rakev, viděli jsme příležitost, jak nepříliš oblíbené hranolky poslat do háje. A co je většího než veřejný pohřební průvod ulicemi Toronta."

Poslední rozloučení s hranolky můžete navštívit i vy. Koná se totiž 1. srpna v 18 hodin našeho času a najdete ho na kfcfryfuneral.com.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: