Kolik nyní stojí Facebook? Tři čtvrtě bilionu korun.

15. 11. 2010 | KAS
To, že cena Facebooku stále roste, asi není třeba připomínat. Jakou má však v současnosti cenu? Podle informací Businessweeku, který vychází z dat SecondMarket je to přibližně 41 miliard dolarů. To je podle současného kurzu téměř tři čtvrtě bilionu korun. A to ještě před třemi lety byla cena celého projektu vyčíslena na "pouhých" 15 miliard dolarů.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

To, že cena Facebooku stále roste, asi není třeba připomínat. Jakou má však v současnosti cenu? Podle informací Businessweeku, který vychází z dat SecondMarket je to přibližně 41 miliard dolarů. To je podle současného kurzu téměř tři čtvrtě bilionu korun.

A to ještě před třemi lety byla cena celého projektu vyčíslena na "pouhých" 15 miliard dolarů a v době ekonomické recese klesla dokonce na 3,7 miliardy dolarů. Přitom v srpnu tohoto roku odhadl cenu Facebooku deník Financial Times na 33,7 miliadry dolarů, čímž jeho hodnota poprvé překročila cenu portálu E-bay.

Tato čísla mají pochopitelně jednu společnou vlastnost - nejsou aplikovatelná na skutečné tržní podmínky. Dokonce by se dalo říci, že jsou nereálná. Vychází většinou z předpokladu rozvoje a celkového potenciálu produktu.

Obchodovatelná cena největší sociální sítě by tak pravděpodobně byla zcela jiná.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: