Koloťuk Trojan představuje v reklamě Českých drah šnelzugy InterJet

1. 6. 2022 | redakce
Ivan Trojan opět září v reklamě ČD. V roli koloťuka ukazuje největší přednosti nových souprav Interjet: polohovatelné sedačky, bezdrátové nabíjení nebo třeba okna lépe propouštějící mobilní signál.

 

České dráhy v nové kampani seznamují cestující s novými soupravami, které národní dopravce v letošním roce uvedl do provozu.  Na koleje vyjelo už 115 nových vozů a jejich vlajkovou lodí jsou nejmodernější soupravy InterJet.

V televizním spotu si díky železničářské hantýrce přijdou na své zejména takzvaní šotouši, fanoušci vlaků a veřejné dopravy. Ivan Trojan zde vystupuje v roli koloťuka, tedy vozmistra, který v rozhovoru s reportérkou používá výrazy jako echt kočár (vagón) nebo šnelcug (rychlík). Přitom ukazuje největší přednosti nových souprav, polohovatelné sedačky, bezdrátové nabíjení nebo třeba okna lépe propouštějící mobilní signál. Příběh ústí v hlavní sdělení kampaně: naše nové vlaky jsou nejlepší naživo.

Představení nových InterJetů, nejmodernějších souprav ve střední Evropě, má nalákat svým komfortem i ty cestující, kteří dříve upřednostňovali jiné druhy přepravy.

O kreativní koncept kampaně se postarala agentura Havas, produkci zajistila Total Help Art a spot režíroval Ondřej Trojan. Objeví se od 1.6. do 30.6. v televizi, tisku, outdooru a onlinu.

 

Natáčelo se zeleně

V návaznosti na předchozí kampaň Českých drah srovnávající uhlíkovou stopu aut a vlaků se i k produkci spotů přistoupilo šetrně v rámci tzv. greenfilmingu. Celá výroba kampaně se snažila zanechat minimální uhlíkovou stopu, což mimo jiné znamená , že se počítala spotřeba energie ve všech fázích od castingu až po postprodukci. Snaha o co nejmenší dopad na životní prostředí zahrnovala úspory ve spotřebě elektřiny, vody, paliva i materiálu potřebného při natáčení – jídlo, kostýmy, kovy či papír. Ve spolupráci s OfsetujemeCO2.cz se pak 3 531 Kg CO2 vyprodukovaných během natáčení kompenzovalo prostřednictvím projektu Svoboda sadu v Českém ráji.

Standardně se používají například jednorázové plasty pro catering. Během dvou natáčecích dní se v běžné produkci spotřebuje zhruba 600 jednorázových misek a talířů, 1 300 kelímků nebo 180 PET lahví. V rámci greenfilmingu jsou tyto materiály nahrazeny porcelánovým servisem.

Štítky dokumentu: Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: