Královská svatba se stala nejsledovanějších pořadem v dějinách ČT24

11. 5. 2011 | bN
ČT24 jako jediný český televizní program nabídl přímý přenos královské svatby. Na šestihodinový speciál se dívalo 1 367 000 dospělých.

Svatební obřad prince Williama a Catherine Middletonové, který se konal v pátek 29. dubna, se stal nejsledovanější celosvětovou společenskou událostí posledních let. Královská svatba byla nepřetržitě vysílaná na ČT24 od 9:00 do 15:00 hodin a zajistila tak zpravodajskému kanálu jednoznačně nejvyšší podíl na sledovanosti mezi všemi televizními stanicemi.

ČT24 jako jediný český televizní program nabídl přímý přenos svatby následníka trůnu britského prince Williama z Walesu a Kate Middletonové. Zpravodajský kanál ČT24 překonal díky této události hned dva nové rekordy – nové týdenní maximum v podílu na divácích a rekord v celodenním zásahu. Na šestihodinový speciál se dívalo 1 367 000 dospělých. „Dosažený share v rámci časového úseku od 12:00 do 14:00 hodin činil 52 %, pořad byl velmi úspěšný i u cílové skupiny decision makerů, kde sledovanost vystoupala až na 58 %,“ upozorňuje Jan Matějka ze společnosti Médea Research, která se na výzkumu podílela.

Královské svatbě ve Westminsterském opatství přihlíželo 1900 prominentních hostů. Kromě královské rodiny v čele s královnou Alžbětou II. nechyběla řada známých osobností, například Elton John, David Beckham s manželkou Victorií, premiér David Cameron, jeho předchůdce John Major a řada dalších. Veřejnou ceremonii slavnostně ukončil přelet strojů královského letectva.


PODÍL NA SLEDOVANOSTI – CÍLOVÁ SKUPINA 15+ (pátek 29. 4., 9:00 – 15:00)

Zdroj: Na základě dat ATO - Mediaresearch zpracovala MÉDEA, a.s. ve spolupráci s MÉDEA RESEARCH, k.s.

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: