Larry King se po 25 letech rozloučil s působením na CNN

17. 12. 2010 | ČTK
Po čtvrtstoletí v noci na dnešek skončila jedna z legend televizní žurnalistiky. S pravidelným působením v americké zpravodajské televizní stanici CNN se rozloučil Larry King, jehož pořadem Larry King Live prošly tisíce hostů - od prezidentů a prvních dam přes celebrity až po například tibetského duchovního vůdce dalajlamu.

Larry King

Po čtvrtstoletí v noci na dnešek skončila jedna z legend televizní žurnalistiky. S pravidelným působením v americké zpravodajské televizní stanici CNN se rozloučil Larry King, jehož pořadem Larry King Live prošly tisíce hostů - od prezidentů a prvních dam přes celebrity až po například tibetského duchovního vůdce dalajlamu. Poctu mu v předtočeném prohlášení vzdal i nynější amemrický prezident prezident Barack Obama, který Kinga označil za "jednoho z velikánů vysílání".

S pořadem, v němž své hosty zpovídal typickým přímým, nekonfrontačním způsobem, se Larry King rozloučil s nádechem nostalgie; sérií vzpomínek na slavná velká jména, staré kamarády i na rodinu. "Dobrý večer a vítejte u posledního 'Larry King Live'," řekl sedmasedmdesátiletý King na úvod hodinového pořadu, který byl jeho labutí písní. "Je těžké to říct. Věděl jsem, že tenhle den přijde. Tato slova není snadné vyslovit."

Společnost mu dělali komik Bill Maher a moderátor televizní reality show American Idol Ryan Seacrest, kteří vtipy uvolňovali atmosféru, zatímco King dobře hrál překvapeného, zatímco se na něj valily oslavné příspěvky. Krom prezidenta Obamy ho ocenil i odstupující guvernér státu Kalifornie Arnold Schwarzenegger, který čtvrtek vyhlásil "Dnem Larryho Kinga".

King oznámil svůj odchod letos v červnu s odůvodněním, že chce trávit více času se svou sedmou manželkou Shawn a jejich dvěma malými syny. Pár letos procházel krizí, oznámil dokonce rozvod, ale později se smířil. Úplně ale King své slavné šle na hřebík pověsit nehodlá; na CNN by se rád vracel v příležitostných speciálních pořadech.

Larry King se narodil v roce 1933 v Brooklynu. Začínal jako novinář a rozhlasový moderátor na Floridě. V roce 1978 začal vysílat v celostátní rozhlasové stanici. O sedm let později pak začal pracovat pro CNN a první díl Larry King Live se vysílal 3. června 1985.

Od ledna ho na CNN nahradí Brit Piers Morgan, bývalý bulvární novinář a porotce soutěžního pořadu Britain's Got Talent i jeho americké verze na stanici NBC. Na CNN prý udělaly dojem jeho zábavné rozhovory s celebritami v britské televizi ITV. Jeho nový pořad se bude jmenovat Piers Morgan Tonight.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: