Lidl přestane od března nabízet igelitové tašky

17. 2. 2017 | Petr Michl
Obchodní řetězec Lidl přestane nabízet od 1. března jednorázové plastové tašky. Lidé si budou moci koupit papírovou.

Obchodní řetězec Lidl přestane nabízet od 1. března jednorázové plastové tašky. Lidé si budou moci koupit papírovou.

Změna se bude týkat všech 233 prodejen. „Chceme aktivně přispět ke snížení spotřeby igelitových tašek a tím i k ochraně životního prostředí,“ uvedl generální ředitel Pavel Stratil v tiskové zprávě. Toto opatření by mělo snížit jejich spotřebu o 27 milionů ročně.


Zdroj: plastic bag on Shutterstock

Lidl stejně jako ostatní obchodní řetězce přistoupil již před několika lety k poplatku za častěji využívanou malou igelitovou tašku, v jeho nabídce jsou i 2 druhy dražších pevnějších tašek. Už samotná změna politiky nevydávání malé igelitové tašky zdarma a automaticky vedla ve všech řetězcích k podstatnému snížení jejich spotřeby. „Od okamžiku, kdy jsme v roce 2013 zavedli symbolický poplatek 5 centů, naši zákazníci ušetřili až 80 % plastových tašek," uvedla například loni na podzim manažerka komunikace Tesco Stores na Slovensku Zuzana Lošáková pro Denník N.

Tento krok by měl přimět více zákazníků k nošení vlastních tašek. Těm, co ji mít nebudou, bude nabídnuta taška papírová. K dispozici budou také dva typy větších tašek z recyklovatelného materiálu. Stejnou politiku uplatňuje již Lidl v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Od června 2017 se mají připojit i britské prodejny.

Štítky dokumentu: Budování značky Podpora prodeje
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.