LinkedIn obnovuje uložená hledání

1. 3. 2017 | Zuzana Horáková
Profesní portál LinkedIn prošel redesignem. Mimo nového vzhledu, obnovil a vylepšil některé funkce, které vám usnadní vyhledávání ostatních uživatelů.

Sociální síť profesionálů LinkedIn nedávno změnila svůj vzhled. S novým redesignem přišlo i zrušení některých dalších funkcí, například pokročilé vyhledávání nebo možnost vyhledávat ve skupinách. To vše především ke škodě HR specialistů, které nová změna tlačí k zakoupení jedné z forem drahého prémiového členství.

Vše není ovšem tak černé. LinkedIn oznámil, že vrací zpět jednu funkci, která bude přístupná i majitelům neprémiových profilů. Jedná se o funkci Uloženého vyhledávání (Saved Searches). Návod, jak funkci najít a využít, si přečtěte níže.

Prvně klikněte na záložku Lidé (People) v horní části obrazovky. V pravém dolním rohu můžete vidět Uložená vyhledávání (Saved Searches).


Klikněte na záložku a dle libosti si nastavte oznámení, abyste věděli například, že jsou přidány nové profily, které odpovídají vašim požadavkům. Nastavit si můžete lokaci zaměstnance, současné i minulé pracoviště, jazyky, kterými hovoří, vzdělání a v neposlední řadě jeho zájmy. Jakmile nastavíte upozornění, budou příspěvky přidány do Uloženého vyhledávání (Saved Searches). Nelze je však přejmenovat, ale můžete spravovat v sekci Správa (Manage) každý dotaz či zprávu.

Ne pro všechny je funkce Uložená vyhledávání (Saved Searches) vhodným nástrojem. Je stvořen především pro HR manažery a lidi zodpovědné ve firmách za nábor nových pracovníků. Pro ně může být cenným vodítkem, jak najít někoho podle jejich požadavků. Uložená vyhledávání mohou nabídnout upozornění na nové potencionální zaměstnance v oblasti zájmu. I ti hledající práci mohou ovšem využít upozornění, že konkrétní firma vypsala nové pracovní pozice. K dispozici je široká škála možností.

Jestli jste funkci Uloženého vyhledávání (Saved Searches) nezkusili předtím, tak teď je dobrá příležitost k tomu, abyste zjistili, co vám může nabídnout.

Zdroje: SocialMediaToday, LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: