LinkedIn přináší změny – chce být více každodenní sociální sítí

6. 9. 2012 | Petr Michl
Pro mnohé uživatele je LinkedIn pouhým místem pro vyvěšení virtuálního životopisu. Nové změny mají přispět ke změně.

Pro mnohé uživatele je LinkedIn pouhým místem pro vyvěšení virtuálního životopisu. Už dlouho se s tím sociální síť pro profesionály snaží bojovat. Aktivnější uživatelé se tak již přihlašují ve skupinách, snaží se v nich fundovaně přispívat v diskuzích a někteří tu a tam přidají k dobru příspěvek s oborově relevantním článkem. Valná většina je ale mlčící a nějakým způsobem aktivní především před plánovanou změnou zaměstnání nebo v době samotného „lovu za prací“.

LinkedIn včera ve svém blogovém příspěvku oznámil vylepšení, která by měla k interakci více vybízet. Je jím především nová funkce upozornění (Notifications), která v reálném čase upozorňuje, pokud někdo lajkuje třeba článek, který jste sdíleli, přijme vaše pozvání či si prohlédl váš profil atd. Poskytnutý screenshot připomíná v mnohém inspiraci Facebookem.

 

Na vrchu menu je nyní „vlajka upozornění“ (notification flag), nalevo od ní je nová ikona obálky symbolizující Inbox. V okamžiku, kdy se stane nějaká zaznamenání hodná aktivita, signalizuje ji červená kružnice.

Změny na profilech LinkedIn už započaly, ale než se projeví u všech uživatelů, může to trvat několik týdnů. V nejbližší době by také měl nový systém upozornění přijít i pro mobilní aplikace pro Android i iOS. LinkedIn si od toho slibuje, že uživatelům nikdy neuteče komentář nebo zajímavá diskuze. Podtextem toho samozřejmě je, aby trávili na síti více času a mělo pro ně nově nabízené význam. To, jestli se vztah neaktivní části uživatelů změní, ukáže až budoucnost. Již nyní je ovšem jasné, že má LinkedIn nevýhodu v tom, že kapacita člověka pro sledování svého účtu a aktivit přátel na sociálních sítích je pro mnoho jedinců již naplněna Facebookem, Twitterem či jejich kombinací.

 

Zdroj: blog.linkedin.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: