LinkedIn rozšiřuje možnosti zasílání zpráv

27. 7. 2018 | Milada Zemanová
Nově je možné zasílat přílohy, označovat uživatele, posílat snadno emoji a mimo jiné i přehledně vytvářet a řídit skupinové konverzace.

Ať už chatujete se svým kolegou, řešíte pracovní příležitost s personalistou nebo potřebujete zjistit informace pro své podnikání, možnost posílání zpráv přes LinkedIn vám přijde k užitku. Tyto konverzace mohou probíhat formální cestou přes zprávy, nebo i v reálném čase (například chat ve skupině). LinkedIn nyní představil několik novinek, které komunikaci usnadní a mají ji udělat více zážitkovou. Jedná se o tyto:

  • Rozšíření textového okna pro tvorbu delších zpráv

  • Sdílení příloh

  • Posílání emoji

  • Snadná správa komunikace ve Skupinách

  • @ Zmínky

  • Kopírování a vkládání obrázků

Využijte textové okno pro své požadavky

Nově můžete přejít z chatovacího rozhraní a využít prostor pro tvorbu zpráv, které jsou spíše delší, promyšlené a formální. Tato funkce je prozatím k dispozici na mobilních zařízeních, ale v následujících týdnech ji využijete i na desktopech.

Sdílejte přílohy, ať jste kdekoliv

LinkedIn nově umožňuje posílat přílohy přes aplikaci v mobilním telefonu. Přílohy se odešlou během několika kliknutí a aplikace podporuje dokumenty ve formátech PDF, DOC, XLS a PPT. Konečně tak došlo k vyslyšení volání uživatelů, kteří tuto funkci chtěli už delší dobu.

Posílejte emoji

Někdy dokáže správně zvolený emoji vyjádřit to, co byste jinak komplikovaně opisovali slovy.

LinkedIn chtěl posílání emoji usnadnit, a proto připravil seznam, ze kterého je možné vybrat požadovaný obrázek na základě klíčového slova nebo třeba podle kategorie.

Komunikace ve Skupinách bude snazší

Nový způsob vytváření skupinových zpráv v aplikaci LinkedIn umožňuje snadné zahájení rozhovoru s vybranými lidmi. Stačí kliknout na ikonu „+“ a vytvoříte tak novou zprávu. LinkedIn vám také nabídne možnosti skupinových zpráv například podle vašeho zaměstnání, vzdělání nebo skupin. Aby bylo zajištěno, že skutečně komunikujete jen s těmi, se kterými chcete, můžete kohokoliv ze skupinové konverzace vyloučit.

Označujte a doporučujte

Tzv. mention nebo-li zmínky fungují již na jiných platformách, nyní se k nim přiřazuje i LinkedIn. Pomocí klasického symbolu „@“, který umístíte před jméno konkrétní osoby, tak propojíte text s odkazem na její profil. Skvělá funkce, když chcete někoho doporučit například na zajímavou pracovní pozici.

Rychlé kopírování a vkládání obrázků

Emoji nejsou jediným způsobem, jak vaši zprávu vizuálně zatraktivnit. Nyní můžete kopírovat a vkládat obrázky na web přímo do LinkedIn zpráv, takže sdílení vizuálů je mnohem rychlejší a snadnější.

Nově realizované změny vycházejí z požadavků, které mají uživatelé této platformy. Dle vyjádření LinkedIn budou v aktualizacích pokračovat, aby i nadále přinášeli praktické a užitečné funkce.

Zdroje: LinkedIn, Wersm

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.