LinkedIn uvedl nové tlačítko a filtr, které mají zvýšit šance uchazečů o zaměstnání

20. 3. 2018 | Milada Zemanová
Hledání zaměstnání je zase o něco snazší. Díky novému filtru můžete na LinkedIn zjistit, jaká výběrová řízení jsou vypsána ve firmách, kde pracují vaši známí. Následně je pomocí jednoho tlačítka požádáte o doporučení, a pozvání na pohovor máte skoro v kapse.

Zdroj: LinkedIn

LinkedIn nově usnadní získávání doporučení od vašich kontaktů, které může oslovit potenciálního zaměstnavatele. Od tohoto týdne je totiž na zmíněné sociální síti nové tlačítko s názvem Ask for a Referral (Požádat o doporučení, pozn. redakce), které umožňuje právě to.

Ať už se chcete ucházet o konkrétní pozici nebo vás zaujala pracovní nabídka v určité společnosti, pokud znáte někoho, kdo v ní už pracuje, tak máte o krok blíže k úspěchu. Stačí, když daný kontakt předá doporučení na vaši osobu na personální oddělení, a máte již jednu nohu ve dveřích vedoucích do nového zaměstnání. Uchazeči, které doporučí stávající zaměstnanci ve firmě, mají dle LinkedInu 4x vyšší šanci, že se jim náboráři ozvou nazpět.

Ask for a Referral umožňuje konkrétně:

  • Vyhledat pracovní nabídky firem, ve kterých již někoho znáte. K tomuto vám poslouží filtr v LinkedIn Jobs , který nese název In Your Network

  • Snadno požádat o doporučení pomocí zmíněného tlačítka právě u pracovních nabídek, u kterých již znáte konkrétní lidi

  • Poskytuje doporučení, jak nejlépe napsat zprávu s žádostí o doporučení a konkrétní příklady

Jak tato funkce vypadá, se můžete podívat nížeDíky novému filtru zjistíte, jaké jsou otevřené pozice ve firmách, ve kterých již máte své známé. A ti vás tak na ně mohou pomocí Ask for a Referral snadno doporučit.

LinkedIn chce pomocí těchto kroků více propojit svou komunitu a umožnit lidem, aby úspěšně našli svá nová zaměstnání.

Zdroje: Adweek, LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: