LinkedIn zavádí nativní nástroj pro videohovory

18. 8. 2021 | Petr Michl
Od minulého týdne se na LinkedIn začíná objevovat nová funkce: možnost zahájit videohovor přímo z konverzace v rámci zpráv.

Společnost Microsoft vlastní Skype i LinkedIn. To, že se bude snažit do sociální sítě pro profesionály nějakým způsobem integrovat videohovory, bylo nevyhnutelné. Nyní ten okamžik přichází a i LinkedIn získává možnost rychlého zprostředkování videohovorů.

Technologii videohovorů nicméně přenáší spíše ze svého nástroje pro B2B klientelu, Azure. Jde přitom o nativní řešení. Přímo v konverzaci v rámci Zpráv (Messages) se uživatelům začíná objevovat možnost „Create Video Meeting“.

Při vytvoření videohovoru vyskočí uživatelům i kalendář pro plánování vhodného termínu s možností následného zaslání vybraným kontaktům, nejen v rámci LinkedIn Zpráv, ale i s možností upozornění na e-mail.

V rámci hovoru pak mohou jeho účastníci vidět pod profilovou fotkou ostatních i jejich pozici / popis na LinkedIn, což se především u hromadných callů hodí.

Hovory pro více účastníků nicméně přijdou až za nějaký čas, prozatím LinkedIn vykopává s videohovory jeden na jednoho. LinkedIn také plánuje další standardní funkce u konkurenčních nástrojů, například možnost chatu v rámci videohovoru nebo sdílení obrazovky.  

Pandemie učinila videohovory běžným řešením pro mnohem více schůzek. Svým způsobem tak LinkedIn přichází s nativním řešením pozdě. Jak ale zní známé rčení: lepší požde než vůbec. 

Zdroj: LinkedIn

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: