LinkedIn zpřístupnil 5 vzdělávacích kurzů nejen pro ženy v marketingu

10. 3. 2021 | Milada Zemanová
LinkedIn chce podpořit ženy na jejich kariérní cestě i ve vedoucích pozicích. Dočasně proto zdarma zpřístupnil své kurzy zaměřené mimo jiné na komunikační bariéry, argumentační tipy, syndrom podvodníka či plánování rodičovské dovolené.

Dne 8. března se slavil Mezinárodní den žen a při této příležitosti LinkedIn na následující 2 týdny odemkl 5 výukových kurzů, přičemž 4 z nich jsou určeny pro ženy a 1 pro muže, kteří chtějí podpořit své ženské kolegyně. K tomuto kroku dospěl především z důvodu, že i když se nerovnováha mezi muži a ženami na pracovním trhu pomalu a jistě vytrácí, stále na něm přetrvávají významné mezery. A jak LinkedIn upozorňuje, ještě větší nedostatky se objevují v rámci rasového zastoupení.

Jednotlivé kurzy poskytují lekce v oblasti leadershipu, rodičovské dovolené a tvorby strategií, které mají ženám pomoci s rozvojem jejich profesní kariéry. LinkedIn dále bezplatně zpřístupnil svůj kurz s názvem „ Staňte se mužským pracovním spojencem“, který pomáhá mužům lépe porozumět genderovým stereotypům a roli, kterou mohou oni sami hrát při pomoci ženám v maximalizaci jejich potenciálu.

LinkedIn k otevření kurzů uvedl:

„Předsudky a bariéry, které brání ženám v jejich spravedlivém podílu na vedoucích pozicích v marketingu, jsou sice pevně zakořeněny, ale nejsou nevyvratitelné.“

LinkedIn doufá, že poskytnutím dalšího vzdělávání v této oblasti, alespoň částečně pomůže rozšiřovat příležitosti pro všechny ženy. Bližší informace o těchto bezplatných kurzech si můžete přečíst níže.

Leadership Strategies for Women

Lektorky: Carolyn Goerner a Daisy Lovelace

Tento kurz má pomoci ženám s překážkami, se kterými se setkávají na své kariérní cestě. Zaměřuje se proto na témata, jako jsou komunikační bariéry, předpojatost v otázce pohlaví či syndrom podvodníka.

Planning Your Family Leave and Return

Lektorky: Kelley Biskupiak a Susan Rietano Davey

Další kurz je zaměřen na ženy, které potřebují vyvážit svůj pracovní a osobní život. Lektorky hovoří především o rodičovské dovolené, která sama o sobě bývá výzvou. Zájemkyně se zde dozví praktické tipy týkající se plánování a současně o právech a benefitech, které souvisí právě s rodičovskou dovolenou.

Proven Success Strategies for Women at Work

Lektorky: Elizabeth Robillard a Debbie Kolb

Tento kurz se zaměřuje na další obtíže, kterým ženy čelí. Mezi nimi jsou přerušování na pracovních schůzkách, přivlastňování nápadů jejich kolegy či nutnost realizovat práci, za kterou se jim nedostane žádné uznání.

Own It: The Power of Women at Work

Lektorka: Sallie Krawcheck

Kurz Own It: The Power of Women at Work staví na silných feministických postojích a podporuje ženy, aby převzaly kontrolu nad svou kariérou a získaly odvahu usednout do čela pomyslného stolu. Sallie Krawcheck navíc dává tipy na úspěšný networking, vyjednávání a získávání efektivní zpětné vazby.

Becoming a Male Ally at Work

Lektorka: Emilie Aries

Pracovní prostředí samozřejmě nebývá tvořeno pouze ženami, a často je potřeba i podpora ze strany mužských kolegů. Jeden ze zpřístupněných kurzů je proto určen právě pro mužské pracovníky a učí je, jak se mohou stát obhájci a spojenci svých ženských kolegyň.

Zmíněné kurzy budou zdarma k dispozici až do 21. března 2021.

Zdroje: LinkedIn, Social Media Today

Štítky dokumentu: LinkedIn

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: