Malý průvodce sociálními sítěmi pro děti

6. 7. 2011 | Barbora Novosadová
Jaké sociální sítě pro děti vůbec existují? Přinášíme vám krátkého průvodce, v němž naleznete přehled bezpečných sociálních sítí pro děti v USA a jejich stručnou charakteristiku.

Sociální sítě pro děti jsou pro mnohé rodiče postrachem. Některé z nich jsou však pro děti (v rámci možností) bezpečné. Jaké sociální sítě pro děti vůbec existují? Přinášíme vám krátkého průvodce, v němž naleznete přehled bezpečných sociálních sítí pro děti v USA a jejich stručnou charakteristiku.

Moshi Monsters

Moshi Monsters je v současnosti asi jedna z nejoblíbenějších sociálních síti pro děti. Děti zbožňují příšerky Moshi Monsters, mohou se seznámit s ostatními dětmi, hrát hry, skládat puzzle. Prostředí sítě je velmi bezpečné a síť je určená dětem od čtyř let.

 

ClubPenguin

Síť ClubPenguin vlastní společnost Disney a je zpoplatněná. Poplatek činí 5 dolarů měsíčně a vzhledem k tomu, že je věnován především na bezpečnost dětí v online světě, lze jej přijmout. Děti nemají své profilové fotografie, rodiče jim mohou povolit míru otevřenosti chatu a mezi sebou si děti mohou posílat elektronické pohledy. Síť je vhodná pro děti mezi 6-14 lety.

Stardoll

Stardoll je virtuální převlékárna panenek, která je zacílená především na dívky. Pro děti mladší třinácti let je vytvořena speciální bezpečná sekce, kde si děti mohou hrát různé hry, mohou nahlížet do fotoalb ostatních uživatelů a dívat se na jejich panenky, nemohou ale přidávat jakýkoli obsah nebo využívat centrum zpráv ke komunikaci s ostatními členy.

Scuttlepad

Scuttlepad je velmi jednoduchá sociální síť navržená pro děti do jedenácti let. Veškerý obsah je monitorován a kontrolován. Děti mohou pouze aktualizovat svůj status a přidávat komentáře s využitím přednastaveného seznamu slov. Na sociální síti se neobjevují žádné reklamy.

Togetherville

Togetherville je další bezpečnou sítí pro děti. Rodiče jsou informováni o činnosti dítěte na síti a mohou také dohlížet na výběr přátel svého potomka. Nicméně je třeba připojit se k síti přes účet na Faceboku, a tak jsou vaše děti spojené s vašimi přáteli na Facebooku.

Inspirace: www.techinstyle.tv
 

Štítky dokumentu: Facebook Reklamy na Facebooku

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: