Mark Zuckerberg ukázal svou kancelář. Vytvořil ji v metaverzu

13. 4. 2022 | Beáta Vaňková
CEO Meta Platforms, Mark Zuckerberg, chápe těžkou situaci těch, kteří pracují na dálku. Zveřejnil na Facebooku vizualizaci své kanceláře. Kancelář se ale nachází v metaverzu a sbírá zatím spíše kritiku.

V rámci svého přechodu do metaverza zavádí společnost Meta Platforms (Meta) pracovní prostředí v softwaru Horizon Home Quest 2, které uživatelům umožní vytvořit si individuální kancelářský prostor. Koncept ale zatím nevypadá příliš lákavě.

Zuckerberg tuto aktualizaci oznámil 360° náhledem. Verze jeho kanceláře má velká okna představující výhled na umělou zeleň a lavici, kterou by každý, kdo na homeoffice pracuje, považoval za nepohodlnou.

Zuckerberg tvrdí, že spíše než pro estetické účely bude aplikace podporovat činnosti, jako je vyřizování hovorů přes Messenger, čtení e-mailů a práci na dalším velkém projektu. Samozřejmě, že všechny tyto úkoly lze úspěšně vykonávat pomocí obyčejných počítačů. Podle tvůrců metaverze ale použití sady Quest 2 k tomuto účelu umožní dosáhnout obrovského zvýšení produktivity.

Uživatelům, kteří tyto úkoly již léta vykonávají ze svých počítačů, se tento koncept zdá poněkud zvláštní. Jeden z uživatelů napsal:

„Chcete říct, že tuhle kancelář budujete pro všechny uživatele Facebooku, aby tam mohli chodit vyřizovat hovory přes Messenger, číst e-maily a tajně chatovat, místo aby k tomu používali svůj dům? Prosím, někdo by mě měl poučit."

Od jiného uživatele přišel zase tento komentář:

„Jak prvoplánové a staromódní. Vypadá to jako futuristické prostory z 80. let. Lol. Kdo se zdravým rozumem nad tím bude ztrácet čas?"

CEO Meta to zdůvodňuje tím, že stále více lidí používá místo počítačů headsety (náhlavní soupravy, pozn. red.) pro virtuální realitu, a díky těmto aktualizacím je snazší být produktivní bez ohledu na to, kde se nacházíte.

Jakkoliv může být pracovní prostor s podporou VR pochybný, o vše, co virtuální realita obnáší, je stále větší zájem. Společnost IDC uvedla, že v roce 2021 se prodalo více než 11,2 milionů VR/AR headsetů, což představuje 92,1% nárůst oproti předchozímu roku. Tento týden se do obchodů dostala nově přejmenovaná souprava Meta Quest 2 (dříve známá jako Oculus Quest 2). Quest 2 je v současnosti nejprodávanějším VR headsetem na světě, ale to se může změnit, až do této oblasti vstoupí Sony, Apple a další technologičtí giganti.

Zdroj: Design TaxiSmart MeEngadget

Kam dál?

Pokud vás kancelář Marka Zuckerberga nenadchla, můžete si vybrat jiný pracovní prostor v Horizon Workrooms. Scházet se zde můžete i se svými kolegy v podobě avatarů a vzít si sebou lze i svůj počítač.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:
Podobné články: